178171
182818

Як вирощують устриць на єдиній в Україні фермі

Устрична ферма знаходиться на одному з найчистіших лиманів  - Тілігульському. Всього за рік тут вирощують близько 17 тонн двостулкових, які потім відправляються в ресторани і супермаркети. А забезпечують роботу ферми всього шість співробітників, в тому числі і аквалангісти, пише "Сегодня".

З метою безпеки тільки вони і власник ферми Андрій Пігулевський знають точне розташування їх "колонії" устриць: мішки з молюсками зберігаються на дні лиману і майже нічим себе на поверхні не видають.

Місце вибрано не випадково, адже поблизу немає ні промислових підприємств, ні інших великих джерел забруднення.

"Для устриць каламутна вода чи ні - не має значення. Куди важливіше, наскільки з хімічної точки зору вода чиста. Необхідно, щоб не було поруч ніяких виробництв, викидів у водойми та іншого", - пояснюють нам на фермі.
Тут вирощують вид Crassostrea gigas, який більш відомий під назвою "гігантська устриця". Цей вид найпопулярніший серед гурманів: його вирощують в Японії, Франції та США, на нього припадає абсолютна більшість всього світового устрицівництва. Молюски відрізняються між собою, в першу чергу, регіоном вирощування, адже смак кінцевого продукту залежить від води, в якій вони перебували. Тобто устриця з тихоокеанського узбережжя буде відрізнятися за смаком від середземноморської або чорноморської, але все одно залишиться Crassostrea gigas.

5_03

Мальків устриць - спат - наші закуповують у французькому розпліднику.

"Незалежності поки що немає, але ми працюємо над цим. Думаємо, в найближчі кілька років ми приємно здивуємо всю країну", - говорять співробітники.

На Тілігульський лиман мальки приїжджають розміром з нігтик. "Малюків" поміщають в спеціальні пластикові мішки. Якщо обстановка сприятлива, вони спокійно ростуть.


"Найголовніший наш шкідник - температура. Лиман досить сильно прогрівається, і часом тільки на глибині є можливість вирощувати устриць - там, де температура не вище +20 ° C. Також, безумовно, небезпечні і рапани (вони харчуються устрицями і мідіями. - Авт.)", - пояснюють нам на фермі.

А ось холоду молюскам нашкодити не повинні: лиман не промерзають до дна, а їм для життя досить і +2 ° C.

Але далеко не всі в цьому процесі просто, як здається на перший погляд. У разі захворювання або попадання в черепашку стороннього мікроорганізму двостулковий тут же гине, тому перевіряти їх "колонії" доводиться часто. Аквалангісти проробляють цю роботу кілька разів на тиждень.Якщо все в порядку і молюск не помер від перегріву, бактерій і не став жертвою агресивних рапан, то вже через 16 місяців він доростає до стандартного розміру і його можна готувати до подачі на стіл. Після підйому на поверхню устриць відправляють на очистку. Протягом доби в спеціальній очисній системі з черепашки вичищають все зайве: пісок, залишки їжі і продукти життєдіяльності молюска.Як не дивно, устриці спокійно обходяться без води і спокійно витримують транспортування при температурі 2-7 ° C протягом десяти днів.
Вирощування устриць за 16 місяців вважається дуже хорошим результатом, адже в інших регіонах до стандартного третього розміру (чим менше номер, тим крупніше молюск) устриця зростає від трьох до п'яти років. На фермі кажуть, що справа в живильному середовищі: в Тілігульському лимані зміст фітопланктону - природного корму устриць - в рази більше, ніж біля берегів Середземного моря або Атлантики.

Трохи відрізняється і сама технологія вирощування.

"Є кілька варіантів. В одному з них, коли устриця зростає три-чотири роки, вона постійно знаходиться на лінії припливу і під час відливу залишається без харчування, тому зростає трохи повільніше", - пояснює нам Ксенія Нестеренко.

Однак в цілому технологія устричних господарств в світі схожа і зводиться до того, що двостулкових необхідно відправити спати в морську воду і стежити, щоб їх не вкрали і вони не загинули.

Сьогодні в світі вирощуванням устриць займаються як невеликі господарства, на кшталт української ферми, так і величезні агроімперії, які пережили кілька поколінь власників. Крім того компанії займаються виловом диких устриць, збираючи молюсків ковшем з дна морів. Вони не годяться для вживання в сирому вигляді, зате використовуються в кулінарії.

Ваш вибір 'Подобається'.


У чому небезпека скасування мораторію на продаж землі Конституційним Судом

Таку думку висловив керівник групи радників прем’єр-міністра України Іван Міклош, коментуючи подання народних депутатів до КСУ щодо скасування мораторію на продаж землі.

За його словами, через заборону на продаж землі 7 мільйонів власників можуть її здавати лише у оренду за дуже низькими цінами, чим порушуються їхні права.

"Суд може постановити виплатити їм компенсації, що небезпечно для держави з фіскальної точки зору", - заявив Міклош.

У той же час він виступає за якнайшвидше скасування мораторію на продаж землі, що, на його думку, пришвидшить розвиток регіонів та малого і середнього бізнесу в Україні.

"Коли власники не можуть нічого зробити зі своєю власністю, в тому числі продавати, то це ненормально. Про це вже сказав Європейський суд з прав людини, що це проти прав людини. Я згоден з тими, хто каже, що коли буде відкрито ринок землі, то це стане одним з найбільших потенціалів для розвитку регіонів, для створення малого та середнього бізнесу. Фермерства практично не існує сьогодні в Україні – тільки великі агрохолдинги. З будь-якої точки зору – з юридичної, економічної, з точку зору прав людини – мораторій треба скасовувати", - підкреслив експерт.

Джерело: prm.uaАгроном вивів стійку до іржі пшеницю і отримав за неї міжнародну премію

За останні 6 років Всесвітня продовольча премія за польові дослідження стала головним визнанням у світі молодих сільськогосподарських вчених у віці до 40 років, пише agroday.com.ua.

З 1986 року вона вручається вченим агрономам за підтримки фонду Рокфеллера за внесок у підвищення якості, кількості і доступності продовольства в світі.

Премія названа на честь Нормана Борлоуга, Нобелівського лауреата «батька Зеленої революції» в Мексиці в 40-х роках минулого століття. Борлоуг схрестив місцеві сорти пшениці з карликовими японськими сортами, вивівши безліч нових сортів, стійких до вилягання. Таким чином, за 15 років урожайність зернових в Мексиці зросла в 3 рази.

В кінці 1960-х років врожайність зернових також подвоїлася в Індії і Пакистані, за рахунок відправленого туди насіння, виведеного Борлоугом.

Нинішній лауреат Всесвітньої продовольчої премії є дослідником патологій рослин в лабораторії Міністерства сільського господарства США в університеті Міннесоти. Його робота, спрямована на запобігання втрат врожаю зернових, присвячена стійкості пшениці та ячменю до іржі стебла і листя.
За останні 10 сезонів Рус досліджував від 40 000 до 80 000 типів інфекцій зернових для розробки нового стійкого генома пшениці. Його робота привела до випуску декількох успішних сортів, стійких до іржі, включаючи Linkert в США, NARC 2011 у Пакистані і Kingbird в Ефіопії.

На додаток до цього, Рус є автором і співавтором 75 наукових статей про генетику стійкості пшениці до стеблової іржі.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


У «Галичині» прокоментували інформацію про банкрутство

У компанії розповіли, що власником торгової марки молочних продуктів є інша юридична особа.

Журналісти Дивись.info звернулися по офіційну позицію і, як виявляється, ніяких змін у виробництві немає, а банкрутом оголошена інша юридична структура.

«Молочна компанія «Галичина» працює у штатному режимі, жодних змін у роботі виробництва немає! Однак  низка українських видань розповсюдили інформацію з заголовками щодо банкрутства МОЛОЧНА КОМПАНІЯ «ГАЛИЧИНА». Зазначаємо, банкрутом оголошена інша юридична структура. Постановою Господарського суду Львівської області від 30.08.2018р. у справі №914/3734/15 визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру щодо ПрАТ «Галичина». Наголошуємо, починаючи з 2015 року і по даний час власником готової молочної продукції, торгової марки «Галичина» та унікальних рецептур є ТОВ «Молочна компанія «Галичина», яка продовжує та розширює свою діяльність на ринку молочної продукції. ТОВ «Молочна компанія «Галичина» несе повну відповідальність за всі іміджеві складові ТМ «Галичина» перед споживачами та партнерами. Юридична процедура щодо ПрАТ «Галичина» НЕ позначиться на продовженні випуску високоякісної молочної продукції з дотриманням усіх сучасних стандартів виробництва, технічних умов, із залученням висококваліфікованого та досвідченого персоналу. Підкреслюємо, ніяких змін у виробництві, якості продукції, дистрибуції немає», – пояснили в компанії «Галичина».

Ваш вибір 'Подобається'.


На Одещині збудують холодильно-сортувальний логістичний комплекс для кісточкових

Про це пише AgroTimes.

Господарство має 85 га інтенсивних садів черешні. Молоді насадження за рік-два увійдуть у товарне плодоношення. Тому «Вікторія»  хоче якісно готувати плоди до продажу та налагодити пряму співпрацю з супермаркетами.

Надалі в господарстві зосередяться лише на кісточкових фруктах.

«Від яблука ми хочемо відійти, адже гарні яблука можна вирощувати й на Вінниччині, а от гарний абрикос, черешню й персик – лише у нашій зоні», – наголосив агроном «Вікторії» Максим Бойко.

Він також розповів, що у дальшій перспективі господарство планує поставити сушку для плодів сливи і, можливо, абрикоса.

А насадження персика інтенсифікують: старі поступово викорчують і замість них закладуть нові, на підщепі GF 677, використавши сучасні й транспортабельні сорти.

Довідка:

СФГ «Вікторія» (Одеська область) має в обробітку близько 4 тис. га. Займається садівництвом (яблуня, черешня, слива, персик, абрикос), вирощує зернові та технічні культури, виноград технічних сортів, томати й кавуни.

 Як змінилися ціни на продукти харчування

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Лідером серпневого цінового забігу стала картопля, яка додала 11%. До трійки увійшли також куряче філе +7% та бройлер +4%. Як можна зрозуміти державних дотацій на вирощуванні птиці вже не вистачає. Варена ковбаса показала зростання на 4%, яловичина та борошно – на 3%, капуста та свинина – трохи більше, ніж на 2%. Менше 2% додали житній та житньо-пшеничний хліб, рис. На відсоток стали дорожче в серпні цукор, молоко та пшоно. Зовсім трошки, але піднялась вартість усіх інших соціальних сортів хліба та батону, манки, ячної крупи, риби, вершкового масла, сметани та м’якого сиру", - зазначив Олексій Дорошенко.

Серед того, що стало в серпні дешевше, варто виділити овочі – морква -32%, цибуля та буряк – по -16%. Майже на 13% подешевшали яблука, на 6% яйця. Зовсім незначно знизилась вартість сала та гречки – менше ніж на 1%.

"Кожен сам відчув власним гаманцем ціни роблячи покупки та запаси на зиму. Факторами, які не дали на повну відчути свято низьких цін, стали девальвація гривні та погодні умови. І якщо перше питання можна вирішити в Національному банку, то друге лише в небесній канцелярії", - підсумував Олексій Дорошенко.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.