Африканські країни вимагають від путіна відновити “зернову угоду”

Африканські країни вимагають від путіна відновити “зернову угоду”
Фото: з відкритих джерел

Глава Африканського союзу закликав відновити «зернову угоду», яка дозволяла експортувати українську продукцію морем. росія зірвала Чорноморську зернову ініціативу, вийшовши з неї в односторонньому порядку.

Про це пишуть Politico та African News.

Президент росії володимир путін зібрав дводенний саміт з африканськими лідерами у Санкт-Петербурзі, де пообіцяв замінити українське зерно, поставити Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, ЦАР та Еритреї по 25-50 тисяч тонн зерна та забезпечити безплатну доставку.

путін заявив про труднощі підтримки поставок через «незаконні санкції», які «серйозно перешкоджають постачанню російського продовольства, ускладнюють транспортування, логістику, страхування та банківські платежі».

Делегати багатьох африканських країн закликали до ефективної угоди щодо поставок зерна. Голова Африканського союзу та президент Союзу Коморських Островів Азалі Ассумані сказав: «Угода [про постачання зерна] має бути можливою, щоб спробувати врятувати тисячі людей, які залежать від цього імпорту».

Він наголосив, що економічна та продовольча безпека Африки опиниться під найбільшим ризиком, оскільки континент вже сильно постраждав від шокових цін на продовольство, викликаних перебоями в його постачанні.

«Тому ми закликаємо зацікавлені сторони знайти спільну мову, щоб дозволити відновити роботу, забезпечити зерно з України та росії на наш континент», — сказав Ассумані.

Голова комісії Африканського союзу Мусса Факі Махамат заявив, що Чорноморська зернова ініціатива «має працювати на благо всіх країн світу, особливо африканських».

Джерело: hromadske.ua

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/afrykanski-krayiny-vymagayut-vid-putina-vidnovyty-zernovu-ugodu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати