Агрохолдинг МХП Косюка відзвітував про вплив війни на бізнес 

Агрохолдинг МХП Косюка відзвітував про вплив війни на бізнес 
Фото: з відкритих джерел

Агрохолдинг МХП після початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну був змушений зменшити завантаження потужностей через скорочення попиту та труднощі з експортом продукції.

Про це йдеться у повідомленні агрохолдингу на Лондонській фондовій біржі, інформує Інтерфакс-Україна.

МХП уточнив, що у березні вимушено знизив завантаження птахівницьких потужностей до 80-85% від номінальної через скорочення попиту на курятину в Україні та логістичні труднощі під час експорту своєї продукції, через які агрохолдинг змушений шукати альтернативні експортні маршрути.

“З початку війни компанія зіткнулася з серйозними логістичними та інфраструктурними проблемами в Україні. У той час як МХП продовжував комерційні продажі в Україні з початку війни, експортні продажі припинилися через закриття морпортів, а експортні постачання автомобільним транспортом залишалися практично неможливими”, – йдеться у повідомленні.

Агрохолдинг уточнив, що з початку російського вторгнення безоплатно передав у вигляді гумдопомоги близько 11 тис. тонн продуктів птахівництва та інших продуктів харчування, а також обладнання, автомобілі, дизпаливо та різноманітні матеріали.

Загалом у січні-березні 2022 року МХП реалізував 159,02 тис. тонн курятини – на 3% більше за показники січня-березня 2021 року, при цьому її продажі в Україні скоротилися на 6% – до 66,8 тис. тонн, а експорт зріс на 9% – до 89,34 тис. тонн.

Група виробила за звітний період 175,64 тис. тонн курячого м’яса (+5% до першого кварталу 2021 року). Таким чином агрохолдингу вдалося реалізувати 90,5% виробленої продукції.

У січні-березні 2022 року частка експорту курятини досягла 56% проти 53% за аналогічний період 2021 року.

МХП у звіті відзначив подорожчання курятини за звітний період у середньому на 28% порівняно з першим кварталом 2021 року – до $1,84/кг (без урахування ПДВ), зокрема в Україні до $1,6/кг (+8%) на експортних ринках – до $2,01/кг (+45%). Зростання цін відбулося переважно через значне зростання цін на енергоресурси (в основному природний газ) та комунальні послуги.

Відповідно до звіту, реалізація агрохолдингом продуктів м’ясопереробки (включаючи ковбаси та сосиски) у січні-березні 2022 року скоротилася на 21% – до 6,02 тис. тонн, а їхня середня ціна зросла на 16% – до $3 за кг. Скорочення їх реалізації викликано проблемами з логістикою у воєнний час, а саме зривом постачання сировини.

За підсумками звітного періоду продаж м’ясних напівфабрикатів скоротився на 5% – до 3,98 тис. тонн, тоді як їхня середня вартість зросла на 24% – до $1,82 за кг.

За даними МХП, його птахофабрики в Євросоюзі в січні-березні 2022 року виробили 17,74 тис. тонн м’яса курки та індички, що на 11% більше за значення першого кварталу 2021 року, її вартість в середньому збільшилася на 14%, до 2,83 євро.

Європейський сегмент агрохолдингу за перші три місяці 2022 року також виробив 9,9 тис. тонн м’ясних напівфабрикатів (+8% до січня-березня 2021 року), а їхня середня ціна за період зросла на 7% – до 2,91 євро за кілограм.

МХП – найбільший виробник курятини в Україні, належить Юрію Косюку. Займається також виробництвом зернових, олії, продуктів м’ясопереробки. На європейський ринок МХП постачає охолоджені напівтуші курей, які переробляються, зокрема на його підприємствах у Нідерландах та Словаччині. У лютому 2019 року МХП завершив угоду щодо придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agroholdyng-mhp-kosyuka-vidzvituvav-pro-vplyv-vijny-na-biznes
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    МХП впроваджує професію м’ясних сомельє для мережі «М’ясомаркет» 

    Одеська хлібобулочна компанія отримала грант від держави майже на 7 млн гривень

    Сподобалось навіть принцу: в ЕС вперше дегустували м’ясо із клітин

    Ірак стає важливим ринком збуту для українського яблука

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    БІЛЬШЕ НОВИН