Агровиробникам презентували алгоритм фіксації збитків, завданих війною

Агровиробникам презентували алгоритм фіксації збитків, завданих війною
Фото: з відкритих джерел

Зрозумілий, покроковий алгоритм дій та 17 готових шаблонів документів презентували експерти Всеукраїнської Аграрної Ради під час сьогоднішнього практичного семінару «Збитки сільгосппідприємств: як зафіксувати пошкодження та руйнування», який відбувся за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО. Також експерти надали практичні рекомендації та відповіли на запитання пристуніх.

У заході взяли участь понад 400 учасників: агровиробники, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, правозахисних організацій. 

 «Документування збитків – це те, що приведе нас до результату – до відшкодування збитків, завданих сільгосппідприємствами діями російських військових. Всі аграрії мають пам’ятати,  що міжнародне право стоїть на їхньому  захисті, навіть на окупованих територіях. Чим скоріше будуть задокументовані збитки, тим скоріше відбудеться відшкодування», – зазначив керівник напряму земельної реформи Програм USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), Сергій Кубах.

Щоб отримати компенсацію за руйнування, варто діяти на упередження. «Сьогодні практики відшкодування збитків ще немає, але обов’язково буде.  Наше завдання– підготуватися і зафіксувати випадки злочинів, щоб далі діяти в міжнародних інстанціях», – додав радник ВАР з питань взаємодії з органами державної влади Дмитро Кохан.

«Перш за все важливо встановити і довести, що факт пошкодження або знищення майна відбувся безпосередньо у зв’язку із російською агресією», – наголосила Вікторія Кіпріянова, експерт ВАР з юридичних і регуляторних питань. 

Фахівці визначили два типи збитків: прямі збитки та упущена вигода. До прямих збитків відносяться втрати, понесені потерпілою стороною у зв’язку зі знищенням або пошкодженням майна, а саме вартість майна, визначена згідно з вимогами законодавства.

За словами експерта аналітичного центру ВАР «Розумна країна» Руслана Кальницького, упущеною вигодою є доходи, які потерпіла сторона могла б реально отримати за звичайних обставин, якби її право не було порушене. Тобто, неотриманий прибуток, на який потерпіла сторона мала право розраховувати у разі належного виконання зобов’язання другою стороною. І прямі втрати, і упущена вигода мають бути ретельно задокументовані підприємствами.

Окрема частина вебінару була присвячена фіксації злочинів на тимчасово окупованих територіях. Експерт ВАР з юридичних і регуляторних питань Віталій Наконечний пояснив: перше, що повинні зробити аграрії на непідконтрольній території,  направити повідомлення військовій адміністрації чи органу місцевого самоврядування про втрату ефективного контролю над об’єктом.

Також до заходу долучилися консультанти ВАР – Адвокатське об’єднання «Донець і партнери», які надали постраждалим підприємствам практичні поради щодо фіксування воєнних злочинів.

Презентація вебінару, методичні рекомендації та шаблони документів доступні за посиланням.

Додаткову консультацію щодо фіксації збитків безкоштовно отримайте за номером консультаційної лінії: +38 067 503 19 08

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrovyrobnykam-prezentuvaly-algorytm-fiksacziyi-zbytkiv-zavdanyh-vijnoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати