Аграрії закликають депутатів відмовитись від законодавчих нововведень з регулювання експорту зерна

Аграрії закликають депутатів відмовитись від законодавчих нововведень з регулювання експорту зерна
Фото: з відкритих джерел

Українська зернова асоціація (УЗА) закликала відмовитись від законодавчих нововведень з регулювання експорту зерна.

«Асоціація висловлює стурбованість через сплеск ініціатив нового законодавчого регулювання експорту зерна, коли на ринку вже почали діяти нові правила експорту, запроваджені урядом України», — йдеться у заяві УЗА.

В УЗА підкреслили, що наразі у Верховній Раді України нардепи вже зареєстрували низку альтернативних законопроєктів, «які нібито спрямовані на покращення регулювання ринку зерна, тоді як зернова галузь в умовах війни намагається відновити експорт зерна, зокрема й через тимчасовий гуманітарний коридор».

В асоціації вважають, що нові правила експорту агропродукції від Кабміну мають протестувати на предмет ефективності.

«Є сподівання учасників ринку, що нові правила експорту полегшать роботу експортерам, які працюють прозоро і повністю виконують вимоги законодавства щодо повернення валютної виручки від експорту до країни», — підкреслюють в УЗА.

На думку членів УЗА, поява великої кількості законодавчих ініціатив у парламенті, спрямованих на регулювання експорту зерна, коли ще не відпрацьована система експорту відповідно до нових правил, може ускладнити ситуацію й на так досить зарегульованому ринку зерна та призведе до значного скорочення експорту, а відтак і зниження цін на зерно українських аграріїв.

«Поспішні законодавчі нововведення в умовах впровадження урядом нових правил експорту можуть значно погіршити умови роботи для відповідальних та сумлінних експортерів. Так, у запропонованих законопроєктах фактично пропонується запровадження ручного регулювання експорту через індикативні ціни, коли будь-який податківець чи митник зможе блокувати кожну окрему експортну операцію на власний розсуд, що значно підвищує ризик корупції», — зазначають експерти.

У зверненні також підкреслили, що Кабмін розробив і впроваджує ефективні рішення з покращення прозорості на ринку зерна та забезпечення повернення валютної виручки від його експорту в країну.

«Необхідно, щоб ця система запрацювала, продемонструвала ефективність чи виявила проблемні моменти для експорту, перед тим як вносити зміни до законодавства щодо регулювання експорту зерна», — підсумували у зверненні УЗА.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/avtochernetka-21
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
2
Нічого сказати