ЄС хоче постачати до Єгипту зернові з України в рамках угоди про підтримку

ЄС хоче постачати до Єгипту зернові з України в рамках угоди про підтримку
Фото: з відкритих джерел

ЄС розглядає можливість використання поставок зерна або добрив з України в рамках ширшої угоди щодо міграційної та економічної підтримки Єгипту, в рамках угоди між Брюселем та Каїром про обмеження міграції та фінансову підтримку в зв’язку із загостренням палестино-ізраїльського конфлікту, повідомляє газета Financial Times.

Деталі запропонованої угоди є секретними, але двоє чиновників ЄС повідомили Financial Times, що вона може включати положення про імпорт продовольства, яке було головним економічним фактором ризику для Каїра з його 110-мільйонного населенням ще до початку конфлікту в секторі Гази на його північно-східному кордоні.

Країни ЄС прагнуть співпрацювати з країнами Північної Африки, щоб утримати людей від перетину Середземного моря, оскільки кількість нелегальних мігрантів зростає.  Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн після саміту ЄС у п’ятницю, на якому обговорювалася міграція, заявила, що угода буде відповідати подібному документу, що був укладений на початку цього року з Тунісом, який включав гроші на управління кордоном та економічну підтримку.

За словами голови Євроради Шарля Мішеля, Брюссель розглядає можливість використання коридорів, створених для експорту зерна з України, для доставки сільськогосподарської продукції до Єгипту. Чиновники працювали з Києвом, щоб зробити щось “надзвичайно корисне” для Каїра, сказав Мішель.

Однак у двосторонній угоді, згідно з інформацією FT, не згадуватиметься міграція із сектору Гази. Каїр неодноразово заявляв, що не прийматиме біженців із палестинського анклаву. Влада Єгипту дала зрозуміти ЄС, що готова за певних обставин пропустити в Газу гуманітарну допомогу, але за жодних обставин не пустить з Гази до Єгипту людей, які не мають подвійного громадянства.

Джерело: ukragroconsult.com

Перегляди: 9
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/avtochernetka-5
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати