Багато фермерів «прогоріли» на цибулі, – експерт 

Багато фермерів «прогоріли» на цибулі, – експерт 
Фото: з відкритих джерел

Ряд овочів борщовго набору різко подешевшали, рівень їх цін знизився нижче рівня минулого року через збільшення пропозиції фермерів, які посадили цієї продукції досить багато. Яскравим прикладом є цибуля, яка коштує 14 грн/кг при очікуванні 30 грн/кг.

Про це повідомив Іван Стефанишин, радник директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар», що у Львові.

Так, ціна цибулі нині становить від 14 грн/кг на гуртовому ринку, тодя як минулоріч була від 23 грн/кг. Морква коштує 17 грн/кг, а була минулого року по 21 грн/кг. Буряк нині по 8.5 грн/кг, тоді як у 2022 році був по 10 грн/кг, картопля сьогодні на рівні 8 грн/кг,

а була минулоріч по 8.2 грн/кг. Капуста, яка в серпні 2022 року коштувала 22 грн/кг, а сьогодні – 7 грн/кг. 

Він зауважив, що багато фермерів «прогоріли» також на цибулі. Вони розцінили високі ціни на цибулю взимку та навесні цього року як можливість заробітку. Понасівали–понасаджували дуже багато і пропозиція перевищила попит.

Ціна цибулі впала до 14 грн/кг при очікуванні близько 30 грн/кг.

«Такий цінопад можна пояснити, зокрема, і нагнітанням інформації про прогнозований дефіцит через втрати Херсонщини в частині агросектору та ранніх овочів, – сказав Іван Стефанишин.- Посаджено було дуже багато [овочів] борщового набору і нема на нього попиту – пропозиція завелика. Це свідчить про нестабільність нашого виробництва і бажання заробити за день купу грошей. В агросекторі так не буває. Тут повинна бути системна робота, яка давала б можливість отримати урожай відповідної якості та потрібної кількості. Акцент виробничий сьогодні змістився в бік західних областей України. Величезні тоннажі овочів вирощують на Закарпатті й Тернопільщині. Також Львівщина, Волинь, Рівне. Ці регіони продукують основний кошик борщового набору, тут його близько 70%».

Джерело: AgroTimes

Перегляди: 10
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/bagato-fermeriv-progorily-na-czybuli-ekspert
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1