Білгород-Дністровський порт вкотре виставлять на приватизацію

Білгород-Дністровський порт вкотре виставлять на приватизацію
Фото: з відкритих джерел

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)». Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП «Білгород-Дністровський МТП» за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на в.о. директора держстивідора Оксану Кіктенко.

Як нещодавно повідомила Кіктенко, вже відбулося засідання аукціонної комісії з продажу ЄМК ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт». Найближчим часом буде названа дата аукціону.

Нагадаємо, що найперший приватизаційний аукціон, запланований на 3 березня 2023 року, не відбувся через відсутність заявок. Повторний аукціон, на якому ціна активу зросла до 220 млн грн із початкових 93,7 млн грн, відбувся 13 березня 2023 року. Однак переможець з невідомих причин не оплатив лот і втратив гарантійний внесок та право брати участь у торгах за цей обʼєкт.

Білгород-Дністровський МТП розташований на західному березі Дністровського лиману, розміщується на 59 га основної виробничої території порту та понад 5 га території портового пункту Бугаз у селищі Затока. Підприємство спеціалізується на перевантажені лісних вантажів, мінеральних добрив, залізорудних окатків, металопродукції та зернових вантажів. Захід суден здійснюється підхідним каналом морської частини Дністровсько-Царгородського гирла довжиною 1,5 км і Дністровсько-Лиманської частини — 14,5 км, глибина підхідного каналу — 3 метри (паспортна — 3,5-4,5 метра).

До складу порту також входять дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів, 47 транспортних засобів тощо.

У квітні 2022 року ДП «Білгород-Дністровський МТП» розпочало роботу у форматі транспортно-логістичного центру до відкриття Чорного моря для судноплавства.

До повномасштабного російського вторгнення Кабінет міністрів планував приватизацію державних стивідорних компаній, які працюють у трьох малих морських портах України. Зокрема, конкурс на приватизацію ДП «Білгород-Дністровський МТП» планувалося оголосити у першому кварталі 2022 року. У травні 2021 року його майно було передане під управління ФДМ.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/bilgorod-dnistrovskyj-port-vkotre-vystavlyat-na-pryvatyzacziyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати