Біоетанол з кукурудзи шкідливіший для клімату, ніж бензин, — дослідження

Біоетанол з кукурудзи шкідливіший для клімату, ніж бензин, — дослідження
Фото: з відкритих джерел

Кукурудзяний біоетанол, який у великих кількостях підмішується в бензин у США, може вносити значно більший вклад у глобальне потепління, ніж чистий бензин. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на американське інтернет-видання Successful Farming.

Дослідження, опубліковане в американському журналі «Праці Національної академії наук», заперечує попередні дослідження Міністерства сільського господарства США, які переконували, що етанол та інші біопалива є порівняно «зеленими», оскільки залишають на 39% менший «вуглецевий слід», ніж бензин.

Головний автор нового дослідження, науковець Центру сталості та глобального довкілля Університету шт. Вісконсін у Медісоні Тайлер Ларк заявив: «Кукурудзяний етанол не є кліматично дружнім пальним».

Дане дослідження, профінансоване Національним фондом дикої природи та федеральним міністерством енергетики з’ясувало, що «вуглецевий слід» етанолу на чверть потужніший, ніж бензину по причині викидів внаслідок перепрофілювання земель під кукурудзу та викидів у процесі виробництва етанолу та його згоряння.

Президент і генеральний директор асоціації відновлюваного палива Джефф Купер назвав це дослідження сумішшю вигадок і помилок, звинувачуючи вчених у тому, що вони використали найгірші припущення на базі даних, узятих зі стелі.

Згідно з федеральним законом, що регулює сферу відновлюваного палива і стандарти на нього,  що діє ще з 2005 р., нафтопереробники змушені підмішувати в бензин щорічно 56 млрд л кукурудзяного етанолу. Ця політика має на меті зниження шкідливих викидів, підтримку фермерів і зменшення залежності США від імпорту енергоносіїв.

Через такий зобов’язання площа під кукурудзою в 2008–2016 роках зростала на 6,8% щорічно. Це призвело до залучення в обробіток сільгоспугідь, які інакше були б вилучені з обробітку або оброблялися б за консерваційними технологіями.

Обробіток ґрунту та деякі інші сільгоспроботи, як-от внесення добрив, призвели до виділення в атмосферу додаткової кількості парникових газів. «Дослідження міністерства енергетики недооцінює вплив на виділення парникових газів внаслідок залучення земель в обробіток», — вважає Тайлер Ларк.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/bioetanol-z-kukurudzy-shkidlyvishyj-dlya-klimatu-nizh-benzyn-doslidzhennya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати