Частка зернових у загальному навантаженні на залізничній мережі скоротилася до 9%

Частка зернових у загальному навантаженні на залізничній мережі скоротилася до 9%
Фото: з відкритих джерел

За 19 діб липня на мережі залізниці навантажено 642 тис. т зернових. У загальному обсязі частка збіжжя становить лише 9%. Про це йшлося під час наради представників АТ «Укрзалізниця» з учасниками аграрного ринку, передає Rail.insider.

Як розповів заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, у липні фіксується дуже значне «просідання» навантаження та перевезення зерна. Зокрема, середньодобове навантаження скоротилося до 34 тис. т. Водночас останні п’ять–сім діб вантажать менше 30 тис. т.

«Через те, що, нагадаю, повністю заблокована робота «зернового коридору». Більше того, останні три доби ворог наносить ракетні удари по нашій портовій інфраструктурі», — окреслив причини посадовець.

На експорт за 19 діб липня перевезено лише 549 тис. т. У напрямку морських портів — 227 тис. т, а до західних прикордонних переходів — 322 тис. т.

«І це вже минуло майже дві декади. Якщо такий темп збережеться, то за підсумками місця, на жаль, не перевеземо й 1 млн т зернових вантажів. Напевно, за останні дев’ять місяців найгірший показник у нас був минулого місяця (1,5 млн т). А до цього в найкращі місяці, восени, возили і 3,5 млн т, майже вийшли на довоєнний рівень. Та через блокування «зернового коридору» і введені обмеження сусідніми країнами ми, на жаль, маємо такі показники», — прокоментував Валерій Ткачов.

Порівняно із червнем у липні на понад 1 тис. зросло накопичення вагонів — до 8,1 тис. одиниць. З них із зерновими —1,3 тис. вагонів (зростання на 260 одиниць).

Показник передачі через західні прикордонні переходи наразі скоротився до 1575 вагонів (зниження у липні становить 48 вагонів). Передусім це пов’язано зі зменшенням передачі вагонів із рудними вантажами. Водночас із зерном через кордон передають 318 вагонів (–4 вагони порівняно із червнем).

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chastka-zernovyh-u-zagalnomu-navantazhenni-na-zaliznychnij-merezhi-skorotylasya-do-9
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати