«Чорна, замулена земля»: який стан підтоплених сільгоспугідь у Миколаївській області

«Чорна, замулена земля»: який стан підтоплених сільгоспугідь у Миколаївській області
Фото: з відкритих джерел

На Миколаївщині внаслідок підтоплень, викликаних підривом греблі Каховської ГЕС, постраждали понад 100 га сільськогосподарських угідь. Урожай на цих землях зібрати не вдасться, оскільки він зник.

Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації Олена Піскун, пише «Новин-N».

– Триває робота з визначення збитків. Насамперед, робота територіальних громад, які постраждали внаслідок стихії, була спрямована на порятунок людей, їхніх будинків та худоби. Друга черга – обстеження посівів. Сільськогосподарські підприємства звертаються до територіальних громад. Наразі звернулося 115 суб’єктів господарювання, і було визначено, що близько 1050 га землі постраждали, – зазначила директорка департаменту.

Вона уточнила, що на тлі втрат, які виникли через бойові дії, ця цифра є незначною. Але для людей втрати відчутні, оскільки це їхній прямий дохід і спосіб існування.

За словами Олени Піскун, на територіях, що зазнали підтоплення, зараз – чорна, замулена земля. Сказати, чи можна на ній щось вирощувати, поки що неможливо, бо потрапити туди, щоб усе обстежити, наразі немає можливості. Однак самі фермери вважають, що родючий шар землі не змитий, а це дає надію на її якнайшвидше відновлення.

Водночас туди могли бути занесені хімічні речовини. Тому Міністерство аграрної політики спільно з Національною академією аграрних наук сформували комісію, до складу якої залучили, зокрема, миколаївських фахівців. Власникам постраждалих сільгоспугідь буде запропоновано обстежити хімічний склад ґрунту.

Попередня сума збитків від підтоплення сягає 20 млн гривень. Піскун уточнила, що це не прямі збитки, а збитки, пов’язані із втратою врожаю. Тобто це ті гроші, які могли б заробити власники сільгоспугідь, якби виростили та зібрали на цих землях урожай.

– Крім того, є підтоплення городів, і ми звернулися до Міністерства аграрної політики, щоб допомогти власникам домогосподарств, що постраждали (всього їх 664). Загальна площа присадибних ділянок, що постраждали, становить близько 114 га. Очікується, що Кабінет Міністрів видасть ухвалу, якою буде визначено порядок надання державної допомоги власникам цих ділянок, – додала чиновниця.

Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chorna-zamulena-zemlya-yakyj-stan-pidtoplenyh-silgospugid-u-mykolayivskij-oblasti
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
2
Нічого сказати