Цукор буде дорожчати: до виробництва готуються всього 32 заводи

Цукор буде дорожчати: до виробництва готуються всього 32 заводи

Про це розповіла Руслана Яненко, заступник голови правління НАЦУ «Укрцукор», пише agro.guide.

Загалом, за її словами, цукрові виробники готові до сезону. Проте розпочне сезон всього 32 заводи – значно менше, ніж у минулі роки. Дається взнаки перевиробництво та низька ціна на цукор, що спостерігалася останнім часом.

«Але з огляду на перехідні запаси та прогнозований обсяг виробництва 1,1-1,2 млн т, цукру буде достатньо для внутрішнього споживання, яке оцінюється в 100 тис. т щомісяця. Експорт якщо і буде, то невеликий», — ділиться Яненко.

Щодо ситуації в полях, то погода була не досить сприятливою для цукрових буряків. Величезні площі спочатку заливалися дощами, потім пересихали від спеки.

«Спочатку машини не могли зайти в поле, бо було занадто мокро. Коли буряки розрослися і гичка лягла, почалася посуха, земля потріскалась, — розповідає експерт. — Так як аграрії не могли провести розпушення, бо гичка лежить зверху, буряк почав гнити. Тож сировина, що йтиме на переробку, особливо перша кілька тижнів, буде не найкращої якості».

Відповідно, завод нестиме більші виробничі витрати і отримає менший вихід готової продукції.

Також з огляду на примхи погоди, на посівах активно розвивалися шкідники. А кожен додатковий обробіток – це додаткові витрати на виробництво буряків, а отже і цукру.

Яненко очікує, що цукор надалі дорожчатиме. З одного боку, до цього підштовхує світовий дефіцит, з іншого – зростаюча собівартість.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cukor-bude-dorozhchaty-do-vyrobnyctva-hotuyutsya-vsoho-32-zavody
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати