Ціни на тепличні огірки у різних регіонах України відрізняються у 30 разів!

Ціни на тепличні огірки у різних регіонах України відрізняються у 30 разів!
Фото: з відкритих джерел

На сьогоднішній день внаслідок військової агресій росії проти України під тимчасовою окупацією залишається Херсонська область та більша частина Запорізької. Частково окуповані й інші області країни.

Цього тижня увага експертів проекту EastFruit сконцентрувалася на Кам’янсько-Дніпровському районі Запорізької області, де сконцентровано основне виробництво огірків у плівкових теплицях.

За словами аналітиків, саме наприкінці травня на ринок України надходили максимальні обсяги тепличних огірків із плівкових теплиць Запорізької області, що чинило безпосередній тиск на оптові ціни в даному сегменті в усіх без винятку регіонах України, а імпортні поставки цієї продукції поступово скорочувалися.

Так, в останній тиждень травня 2021 року оптові ціни на тепличні огірки в Україні не перевищували діапазон 10-16 грн/кг ($0,34-0,55/кг), а на сьогодні ця ж продукція у всіх регіонах країни, вільних від бойових дій та неокупованих силами агресора, вже зросла в ціні до 45-70 грн/кг ($1,54-2,39/кг).

Виробники окупованого центру виробництва тепличних овочів в Україні, озвучуючи на сьогоднішній день оптові ціни вже на рівні 2-3 грн/кг ($0,07-0,10/кг), натомість не отримують жодних гарантій, що навіть за таку мінімальну плату зможуть реалізувати всі наявні обсяги цієї продукції.

За словами тих же виробників, найближчим часом масово дозріє і тепличний помідор, і якщо у військовому протистоянні не відбудеться кардинальних змін та деокупації – то й цей овоч у нинішньому сезоні спіткає доля тепличних огірків.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-teplychni-ogirky-u-riznyh-regionah-ukrayiny-vidriznyayutsya-u-30-raziv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати