Цього року в Україні очікують майже рекордний урожай сої

Цього року в Україні очікують майже рекордний урожай сої
Фото: з відкритих джерел

Цього року в Україні очікують майже рекордний урожай сої близько 4 мільйонів тонн.

Про це в етері Громадського радіо повідомив генеральний директор ІМК, президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу Алекс Ліссітса

«Питання з ГМО в Україні як і питання із сексом у СРСР його наче офіційно нема, але воно наче і є. Понад 50% сої, яка виробляється в Україні є генетично модифікованою, тобто її фактично завезли до України нелегально», – каже Ліссітса.

За його словами, у таких продуктах як кукурудза та ріпак також присутня генетично модифікована сировина, але насправді її не так багато.

«Коли ми говоримо про те, щоб контролювати ту чи іншу генетично модифіковану продукцію в Україні, то у більшості випадків ми говоримо про виробництво сої», – каже генеральний директор ІМК.

Він повідомив, що у законодавстві ЄС чітко прописані регламенти щодо використання ГМО. Щодо сої, то там є чітко прописано, що це має бути не ГМО, натомість дозволено деякі лінії по інших культурам. Якщо Україна стане або хоче стати членом ЄС нам треба адаптувати наше внутрішнє законодавство до законодавства ЄС.

«Нам треба законодавство змінювати й адаптовувати до вимог ЄС. У 2023 році площа посівів сої набагато більша аніж раніше, бо є логістичні проблеми і кукурудза дорога у собівартості, тому цього року ми очікуємо майже рекордний урожай сої близько 4 мільйонів тонн, а посіяли близько 2 мільйонів гектарів землі під сою цього року», – каже президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/czogo-roku-v-ukrayini-ochikuyut-majzhe-rekordnyj-urozhaj-soyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1