Держпродспоживслужба розширює контроль фальсифікованої молочки

Держпродспоживслужба розширює контроль фальсифікованої молочки

Проблема фальсифікування харчової продукції найчастіше стосується молочних продуктів – визнають у Держпродспоживслужбі. Щоб ефективніше виявляти і попереджати випадки фальсифікування молочки немолочними жирами, у Чернігівській регіональній державній лабораторії (ISO/IEC 17025:2017) впровадили методику газохроматографічного визначення жирнокислотного складу жирів та жировмісних продуктів тваринного та рослинного походження.  

Спеціалісти лабораторії запустили газохроматографічний комплекс на базі Кристал 5000.2 з калібруваннями за американськими зразками виробництва фірми «Restek». За допомогою цього обладнання лабораторія буде проводити визначення складу тваринних жирів (масло вершкове, сухе молоко та ін.) та рослинних жирів (рослинні олії, маргарини та ін.) методом газової хроматографії, — повідомляє ДПСС на офіційному порталі.

Як повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен, також заплановано запуск дозатора ДАЖ-2М для автоматичного опрацювання  великої кількості проб, поліпшення відтворюваності результатів та виключення людського фактору при введенні проби.

Зауважимо, що серед найбільш гострих залишається проблема фальсифікування вершкового масла немолочними жирами. Так, за результатами унікальної акції «СТОП Фальсифікат», оприлюдненими каналом 1+1 наприкінці березня-2020, зі 154 досліджених Держпродспоживслужбою пачок масла кожна 5-та виявилася фальсифікованою, а в окремих зразках молочна сировина була відсутня взагалі!

Асоціація виробників молока (АВМ) підтримує та вважає необхідним поглиблення контролю за фальсифікованою молочною продукцією. Віце-президент АВМ із комунікацій Ганна Лавренюк пояснює: «Для доброчесних виробників молока це питання особливо чутливе:  безкарність фальсифікаторів провокує втрату довіри споживачів до української молочки, призводить до втрати ринку збуту якісного молока від молочних ферм. Адже на 1 тонну справжнього масла із жирністю 82,5% доброчесному заводу буде потрібно 24 тонни молока, а це – добовий надій трьох (!) середніх молочно-товарних ферм. Фальсифікатори нерідко замінюють молочний жир у своєму псевдо-продукті на понад 90%, позбавляючи тим самим ферми – ринків збуту, їх працівників – робочих місць, а пересічних споживачів – здоров’я. Тому АВМ підтримує всі заходи, покликані відновити справедливу конкуренцію на ринку молочних продуктів».

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/derzhprodspozhyvsluzhba-rozshyryuye-kontrol-falsyfikovanoyi-molochky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    МХП впроваджує професію м’ясних сомельє для мережі «М’ясомаркет» 

    Одеська хлібобулочна компанія отримала грант від держави майже на 7 млн гривень

    Сподобалось навіть принцу: в ЕС вперше дегустували м’ясо із клітин

    Ірак стає важливим ринком збуту для українського яблука

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    БІЛЬШЕ НОВИН