Дешевих абрикосів цьогоріч не буде: у чому причина

Дешевих абрикосів цьогоріч не буде: у чому причина
Фото: з відкритих джерел

Цей сезон овочів та фруктів в Україні розпочався не без складнощів. На врожай та споживчі ціни вплинули наслідки підриву Каховської ГЕС, а також погані погодні умови.

Зокрема, врожай абрикосів також постраждав, як повідомила керівник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко. Це сталося з двох причин – заморозки та грибкові хвороби.

“Щодо плодових, то можемо говорити про те, що плодові дерева, які рано зацвітають, – такі, як абрикос, – звісно, постраждали, тому що була велика кількість заморозків, і грибкові хвороби атакують саме цей вид плодових”, – сказала вона.

У той же час експерт зазначає, що з зернятковими деревами ситуація краща. Йдеться про яблуні, груші. Проте все ж таки є один мінус – їхня обробка від захворювань досить дорого коштує.
“Що стосується зерняткових, то тут ситуація краща. Але потрібно мати на увазі, що обробка садів отрутохімікатами від шкідників і грибкових захворювань досить дорога, і наскільки вона буде здійснена, ми не знаємо. Тому перспективи є, але все залежатиме від багатьох факторів”, – підсумувала Адаменко.

На даний момент мінімальна ціна на абрикос зупинилася на рівні 55 гривень за кілограм, а середня ціна досягає 60 гривень. Максимум, який доведеться заплатити – це 80 гривень.

Джерело: znaj.ua

Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deshevyh-abrykosiv-czogorich-ne-bude-u-chomu-prychyna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати