Для стабілізації цін на борошно ПАТ «Аграрний фонд» здійснив переробку 31,4 тис. тонн зерна

З метою стабілізації цін на борошно та недопущення зростання цін на основний продукт харчування ПАТ «Аграрний фонд» з початку поточного року здійснив переробку 31,4 тис. тонн зерна пшениці, з яких 14.3 тис тонн були перероблені в квітні поточного року. Про це повідомила прес-служба ПАТ «Аграрний фонд».

Згідно зі спільним рішенням з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, яке було прийняте наприкінці березня 2020 року щодо забезпечення достатньої кількості на внутрішньому ринку, для продовження переробки зерна ПАТ «Аграрний фонд» здійснює переміщення додаткових обсягів зерна – на переробні підприємства Запорізької, Дніпропетровської, та Одеської областей. В планах фонду здійснити переробку понад 20 тос. тонн зерна пшениці до закінчення маркетингового року.

Нагадаємо, що в березні 2020 року ПАТ «Аграрний фонд» для недопущення зростання цін було прийнято рішення відправити на переробку 40 тис. тонн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Укрспирт" збільшив прибуток майже в три рази

За перший квартал 2020 року чистий прибуток ДП «Укрспирт» склав 9 млн 284 тис. гривень, що на 151% перевищує відповідний показник за аналогічний період минулого року. У фінансовий результат не входять дані щодо сировини для антисептиків, яку почали виробляти на заводах підприємства у квітні. Про це повідомив в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун, передає прес-служба підприємства.

«За перші три місяці 2020 року чистий прибуток “Укрспирту” склав майже 9,3 мільйона гривень. У порівнянні з тогорічним результатом за перший квартал — 3,7 мільйона гривень — відбулося зростання у три рази. Також підприємство за перший квартал сплатило на 64% більше податків у державний бюджет, порівняно з першим кварталом 2019-го. До такого фінансового результату призвела, зокрема, детінізація галузі. Вплинув і новий спрощений механізм купівлі спирту, який ми запровадили наприкінці березня для ФОПів та юросіб. Завдяки йому, за останні 10 днів березня були укладені 150 договорів та відвантажені 3510 літрів спирту. І хочу наголосити, що в цей фінансовий результат не входить виробництво сировини для антисептиків, адже ми розпочали його на початку квітня, після введення законодавчих змін», — повідомив Сергій Блескун.

Зазначимо, у першому кварталі 2020 року ДП «Укрспирт» було сплачено 153 млн 316,97 тис. грн податків, а у першому кварталі 2019 року – 93 млн 248,8 тис.грн податків. Тобто, відбулося зростання на 64,42% порівняно з аналогічним періодом торік. Щодо показників реалізації, то у 1 кварталі 2020 року державним підприємством було реалізовано 1 млн 469,96 тис. декалітрів спирту, а у 1 кварталі 2019 році - 1 млн 148,41 тис. декалітрів спирту. Зростання склало 28%.

Фінансовий результат ДП «Укрспирт» за перший квартал втричі перевищив тогорічний показник

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Кернел" вперше завантажив танкер соняшниковою олією одночасно з причалу і з води

Як пише ЦТС, таку інформацію сьогодні підтвердили в компанії.

У завантаженні судна Hulda Maersk брав участь річковий танкер UBC Amosov компанії United Barge Company. У "Кернел" сьогодні уточнили, що UBC Amosov виконав три рейси з терміналу " Ніка-Тера до причалу Дніпро-Бузького порту. Тут за допомогою спеціальних рукавів на Hulda Maersk було подано 8 тис. т олії. Решта 27 тис. т були завантажені з причалу.

"Технологія перевалки з борту на борт - не нова, але знакова для нас саме в наливні вантажі. Це перший проект, який ми втілили разом з нашими партнерами. Нове річкове судно забезпечила компанія United Barge Company. Команда Ніка-Тери максимально сприяла нам, швидко завантаживши всі три рейси UBC Amosov, а також допомогла розробити індивідуальний план швартовних операцій. При цьому перевантаження в портах координував судовий агент Stark Shipping. Зараз розглядаємо можливість подальшого використання наливних барж. Такий спосіб завантаження може бути ефективним з точки зору фрахту. Він дає можливість для оптимальної утилізації великих морських танкерів та їх завантаження до повної опади у неглибоких портах, за рахунок чого скорочуються витрати на морську логістику", - прокоментував головний трейдер олії і шроту "Кернел" Андрій Паладій.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

LOZOVA MACHINERY продовжує експансію на британський ринок

Компанія продовжує розширювати портфель замовлень і збільшувати мережу дистриб'юторів. До числа нових клієнтів українського бренду додалася агрофірма BARFOOTS, найбільший холдинг на півдні Англії з вирощування та виробництва сільськогосподарської продукції преміум-класу.

Одним з перших придбань англійської компанії стала коротка дискова борона ДУКАТ з шириною захвату 9 метрів. Агрегат отримав високу оцінку замовників. Якісний обробіток ґрунту, продуктивність, надійність і комфорт в застосуванні були вирішальними факторами для компанії при виборі техніки.

У BARFOOTS, зокрема відзначили високу ефективність ДУКАТ, здатність витримувати необхідну глибину обробки на складних англійських ґрунтах і відмінний результат роботи всього за один прохід. Оригінальними рішеннями представники компанії назвали ресорну 3D-стійку, що мінімізує витрати палива, а також підшипникові вузли HARP AGRO UNIT, якими оснащена вся лінійка техніки LOZOVA MACHINERY. Принцип «нуль обслуговування», можливість працювати весь аграрний сезон без зупинок на змазування і техобслуговування справили велике враження на британських аграріїв.

Також BARFOOTS дуже зацікавилися іншими серійними новинками LOZOVA MACHINERY – ротаційними боронами ДІНАР, просапними культиваторами САНТІМ і низкою інших агрегатів, покупку яких розглядають в компанії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Схеми з «двійниками»: до яких хитрощів вдався «Сварог», щоб не платити борг «Агротеку»

Стала відома кримінальна схема з фірмами-двійниками, за якою власники корпорації «Сварог Вест Груп» уникають сплати багатомільйонних боргів перед ТОВ «Агротек» - офіційним дилером John Deere в Україні.

Правоохоронці підозрюють шахрайство

Фірми, що пов’язані з агрохолдингом «Сварог Вест Груп», засвітилися у кримінальній справі про шахрайство. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень (справа №201/3418/20). Правоохоронні органи розслідують справу за ознаками ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою). Відповідальність за вчинення таких дій – позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Так, 13 квітня Жовтневий районний суд м. Дніпро в рамках кримінального провадження за клопотанням слідчого прокуратури наклав арешт на майно:

- корпоративні права ТОВ «Хмельницьк-Агро»;

- частки статутного фонду ТОВ «Лотівка Еліт»;

- частки статутного фонду ТОВ «Сварог-Дністер».

Варто пояснити: усі компанії, чиє майно опинилося під арештом, пов’язані з корпорацією «Сварог Вест Груп», яка в цілому заборгувала ТОВ «Агротек» 162 млн грн за 37 одиниць техніки, отриманої в лізинг у 2013-2015 роках, та господарський судовий спір між якими триває із 2019 року.

Читайте також: «Агротек»: негативний досвід співпраці зі «Сварог»

Але за цей час Феміда неодноразово ставала на сторону боржника («Сварог Вест Груп»), не дивлячись на підписані договори лізингу та відсутності оплат по ним.

Так, судді Північно-західного апеляційного господарського суду

-Демидюк О.О., Савченко Г.І., Павлюк І.Ю. (у справах №924/490/19, №924/606/19),

-Саврій В.А., Коломис В.В., Дужич С.П., Миханюк М.В. (у справах №924/482/19, №924/502/19)

під явним «впливом» акціонерів компанії Сварог виносять абсолютно незаконні рішення на користь боржника, що дозволяє ще більше відтягнути час та не платити борги…Про цю судову суперечку немало написано у ЗМІ.

Поки тривають господарські суди, власники агрохолдингу «Сварог Вест Груп» продовжують впроваджувати різноманітні кримінальні схеми, щоб уникнути сплати боргів перед Агротеком.

Маніпуляції з майном та створення корпорацією Сварог компаній-двійників

В хід іде схема «двійників», тобто створення нових юридичних осіб всередині «основної» компанії-боржника, на одному з яких після виділу залишаються «чисті» активи, а на іншому- борги та інші «проблеми» основного підприємства. Таким чином, бенефіціари компанії Сварог вирішили, не дивлячись на абсолютну незаконність своїх дій, продати «чисті» компанії на Епіцентр-К, а борги «поховати» на тільки но створених юридичних особах.

 Як це виглядає на практиці?

Для реалізації цієї схеми у 11.02.2020 року засновниками Сварогу створюються компанії ТОВ «Лотівка Еліт-2019» та ТОВ «Сварог-Дністер-2019», тобто компанії-двійники без активів і майна. При цьому «новоутворенням» передаються боргові зобов’язання перед ТОВ «Агротек» - звісно ж, без погодження з кредитором.

Натомість ТОВ «Лотівка Еліт» та ТОВ «Сварог-Дністер» звільняються у такий спосіб від боргових зобов’язань за договором лізингу техніки. І продаються. Новим власником очищених від боргів компаній (які на відміну від новоутворених двійників володіють майном) стає ТОВ «Епіцентр К»

За версією слідства, всі ці компанії створюються виключно «для реалізації злочинного умислу» - тобто, щоб не платити борги кредиторам, в тому числі і ТОВ «Агротек».

Компанія Агротек продовжує активно відстоювати в судах свою правоту та законність своїх вимог та сподівається, що судді Верховного Суду, на розгляді у яких на даний час знаходиться ряд справ між Агротеком та Сварогом, винесуть справедливі та законні рішення, на підставі яких у ділків із компанії Сварог не залишиться варіантів не сплачувати борги, а компанія Агротек, в свою чергу, зробить все можливе, щоб кримінальна справа, відкрита Дніпропетровською прокуратурою у відношенні акціонерів Сварогу, закінчилася жорстким покаранням для останніх.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Найбільший вітчизняний виробник свинини планує інвестиції у 25 млн грн

Про це повідомили у компанії.

За словами голови ради директорів KSG Agro Сергія Касьянова, це дозволить збільшити виробництво свинарської продукції за результатами 2020 року на 15%.

«На українському ринку відчувається серйозний дефіцит свиней високоякісної генетики, – зазначив він. – А у нас в цьому плані – конкурентна перевага, оскільки наші свині – однієї з кращих в світі генетики – данської. Тому наше завдання – задовольняти попит, що зростає, на якісний генетичний продукт. Цьому сприятимуть інвестиції в продовження реконструкції основного промислового комплексу і початок проєктування генетичного репродуктора».

У І кварталі цього року ціна на свиней в різні періоди зростала на 10-25%.

Наразі проєкт розвитку свинокомплексу KSG Agro реалізований на 50% і має близько 60 тис. голів свиней одноразового утримання та 4,5 тис. свиноматок. Згідно з проєктом, агрохолдинг планує збільшити кількість свиноматок до 8,6 тис. голів і, відповідно, поголів’я.

Свинокомплекс щорічно виробляє 10 тис. тонн свинини, що становить 50% від обсягу споживання жителів Дніпропетровського регіону.

Джерело: agrotimes.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview