Доблокувалися: як скорочується товарообіг із Польщею

Доблокувалися: як скорочується товарообіг із Польщею
Фото: з відкритих джерел

Через блокування українсько-польського кордону обсяг пропущених вантажів між двома країнами невпинно зменшується. За пів року Польща втратила майже 1,5 млн тонн.

Україна є найбільшим торговельним партнером Польщі за межами ЄС. За 2023 рік експорт польських товарів до України склав близько $12 млрд, а експорт українських товарів у Польщу – $4,7 млрд, однак блокування кордону фермерами та далекобійниками змінило ситуацію на гірше. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на джерела у Державній митній службі.

Таблиця загального обсягу пропущених вантажів через українсько-польську ділянку кордону демонструє, що, починаючи з листопада минулого року, коли польські фермери розпочали протести, цифри невпинно зменшуються. Ще у жовтні 2023 року різниця між загальним обсягом товару вивезеного з України та ввезеного в Україну у порівнянні з жовтнем 2022 року була позитивною і складала +48,2 тис. тонн, але вже у листопаді динаміка набула негативної тенденції -184,4 тис. тонн у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року, а у грудні – вже -251 тис. тонн.

Image 5

З початком 2024 року тенденція до скорочення обсягів товарообігу через кордон з Польщею погіршилася. У січні різниця склала -111,7 тис. тонн у порівнянні із січнем 2023-го. А вже лютому негативне значення майже потроїлося (-302 тис. тонн). У березні різниця між загальним обсягом товару, що виїхав до Польщі та заїхав з Польщі до нашої країни і з цим показником річної давності вже  склала -672,8 тис. тонн. Згідно із наданими джерелом у Державній митній службі цифрами, скорочення обсягу товарів за останні пів року у порівнянні з аналогічним періодом рік тому (жовтень-березень) склало майже 1,5 млн. тонн.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/doblokuvalysya-yak-skorochuyetsya-tovaroobig-iz-polshheyu
Like
Цікаво
5
Подобається
Сумно
3
Нічого сказати
2