Два європейські проєкти з’ясували, як вирощувати м’ясо в космосі

Два європейські проєкти з’ясували, як вирощувати м’ясо в космосі
Фото: з відкритих джерел

Два дослідницькі проєкти у Великій Британії та Німеччині, що реалізуються за підтримки Європейського космічного агентства (ESA), отримали багатонадійні результати щодо можливостей виробництва лабораторного м’яса в космосі.

Команди складаються з німецької компанії Yuri та Reutlingen University, а також британських фірм Kayser Space, Cellular Agriculture і Campden BR.

Як правило, упаковані матеріали мають термін придатності два роки, що робить їх непридатними для астронавтів, яким потрібна поживна їжа в довгострокових проєктах, пояснює інженер ESA Паоло Корраді. 

«Враховуючи обмеженість ресурсів у космосі, вирощування свіжої їжі на місці буде необхідним для підвищення стійкості та самодостатності місії. Також це забезпечило б психологічну підтримку екіпажу», — каже він.

Британська та німецька команди працювали незалежно один від одного і порівнювали наявні в космосі білкові альтернативи на основі рослин або водоростей з культивованим м’ясом з точки зору поживної цінності. Обидві команди придумали різні методи виробництва та технології біореакторів.

«Після аналізу обидві групи дійшли схожих висновків і припускають, що ідея виробництва культивованого м’яса в космосі не є надуманою і вимагає подальших досліджень», — говорить Корраді.

ESA додатково розробляє технологію, яка покращує біопроцеси та метаболічні ресурси на борту космічних кораблів, що може допомогти в проєкті з культивованого м’яса, додає також Крістель Пайл, інженер із життєзабезпечення ESA та член команди з виробництва культивованого м’яса.

«Ми створюємо наземні прототипи, щоб досліджувати, наприклад, системи замкнутого циклу, які відновлюють поживні речовини та переробляють метаболічні відходи. Це також можна застосувати до виробництва культивованого м’яса, щоб відновити живильне середовище, яке ми даємо клітинам», – говорить він.

Агентство додає, що попереду ще багато роботи, перш ніж астронавти зможуть їсти культивоване м’ясо. «Це те, що все ще перебуває в зародковому стані, тому ми запропонували дорожню карту, яка окреслює кроки, необхідні для розвитку необхідних технологій і заповнення поточних прогалин у знаннях», — зазначили в ESA.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/dva-yevropejski-proyekty-zyasuvaly-yak-vyroshhuvaty-myaso-v-kosmosi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати