182818
178171

Економіст спрогнозував наслідки підвищення алкогольного акцизу

Про це у коментарі УНН розповів економічний експерт Олег Пензин.

За його словами, сьогодні і так самогоноваріння дуже поширене в Україні, і за це притягти до відповідальності фактично неможливо.

“Ну давайте будемо чесними, по селах у нас самогон зараз це не просто алкогольний напій, це є засіб розрахунку. Щоб найняти людину на роботу, ви будете розраховуватися не грошима, а самогонним виробом. Тут, нажаль, ситуація дуже не втішна і може бути ще гіршою”, — сказав він.

А гіршою, саме через наміри Уряду підвищити акциз на алкогольні вироби.

“Ми можемо просто прийти до ситуації, коли збільшення акцизу призведе до зменшення надходжень до державного бюджету через зменшення фактичної покупки легального алкоголю”, — уточнив він.

Пензин додав, що зараз тіньовий сегмент алкогольного ринку залишається в країні досить високим,

“... коли ми з вами говоримо про реальний ринок алкоголю, то збільшення ціни в умовах падіння доходів населення однозначно призведе до збільшення сегменту самогоноваріння і зменшення легальної покупки”, — резюмував він.В Україні дешевшають яблука

На сьогоднішній день середні гуртові ціни на яблука в Україні коливаються в межах 11-13 грн/кг. Для порівняння, ще на початку вересня виробники яблук реалізовували свою продукцію на 15-20% дорожче, повідомляє прес-служба УПОА.

На сьогоднішній день ціни на яблука в Україні є найвищими щонайменше за останні 3 роки. В аналогічний період 2019 року місцеві яблука реалізовувалися в середньому на 1-1,5 грн дешевше ніж сьогодні, а наприкінці вересня 2018 року українські садівники відвантажували десертні яблука в середньому по 7-8 грн/кг.

На цінову ситуацію, яка склалася сьогодні, суттєво вплинули рекордно високі ціни на яблука на початку сезону – в середині липня українські садівники реалізовували перші партії яблук за 20-22 грн/кг. Ще одним фактором, який позначився на ціновій ситуації на ринку яблук – затримка яблучного сезону в середньому на 7-10 днів, у зв’язку з несприятливими погодними умовами в країні. Також, зазначимо, в квітні та травні в Україні було зафіксовано відразу декілька хвиль заморозків, які позначилися на зниженні валового збору ранніх сортів. Звичайно, втрати в сегменті яблук були не такими значними, як в сегменті абрикосів та черешні, тим не менш українські виробники з центральних та західних областей повідомляли, що втрати врожаю сягають 20-30%.

На урожай яблук пізніх сортів несприятливі погодні умови вплинули не так істотно. Відповідно, очікується, що валовий збір яблук в цьому сезоні не впаде нижче минулорічного рівня. До того ж, аналітики Української плодоовочевої асоціації вважають, що через сильні дощі влітку, в цьому сезоні буде зібрана значна частина яблук невисокої якості, тобто таких, які не можуть довго зберігатися. Відповідно, фермери, намагатимуться реалізувати таку продукцію якомога швидше. Таким чином, прогнозується, що найближчим часом ціни на яблука на внутрішньому ринку будуть і надалі знижуватися.Ціни на молоко пішли вгору

Ціни на молоко невеликими кроками рухаються вгору. На даний момент вони практично відновились до показників, які були на початку року, повідомляє прес-служба АВМ.

За місяць середня ціна додала 20 коп., до 10,24 грн./кг. При цьому екстраґатунок подорожчав на 21 коп., до 10,85 грн/кг, вищий ― на 22 коп., до 10,30 грн/кг, перший ― на 17 коп., до 9,56 грн/кг.

Ціни на середні та великі партії екстраґатунку по регіонах коливаються в наступних межах: північ та центр ― 10,6−11,1 грн/кг, південь та схід ― 10,5−11,0, захід ― 10,5−11,04 грн/кг.

В перспективі наступних двох тижнів очікується подальше зростання, проте меншими темпами ― близько 10 коп. В цілому, досягнення цінових рівнів, які були на початок року відбулося, при не надто вдалому році, що вже є не погано. Ріст цін вище цієї точки виглядає сумнівним, не дивлячись на дефіцит молока. Основним протидіючим фактором є недостатній попит, який наразі визначається більше падінням рівня доходів населення та інфляційними процесами, які тільки набирають обертів. Ускладнює ситуацію і великий відсоток конкурентного імпорту молочної продукції та загроза повторного введення жорсткого карантину. Усі ці фактори підводять до того, що у поточному році не слід особливо надіятись на зростання цін на молоко-сировину вище минулорічних.В Україні створять реєстр несумлінних аграріїв

В Україні буде створено реєстр несумлінних сільгоспвиробників, які відмовляються виконувати зобов'язання з постачання зерна.

Про це повідомив голова Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов.

За його словами, цього року проблема невиконання зобов'язань з постачання зерна загострилася аномальною посухою, через яку аграрії отримали значно менший урожай, ніж очікувалося.

"Багато хто хоче скористатися ситуацією і не виконувати раніше укладені контракти, але це неприйнятно. Ми збираємося створити єдиний реєстр, в якому будемо показувати, які компанії не є благонадійними. Ринок сам вирішить, чи співпрацювати з такими компаніями або обмежувати їх фінансування і не укладати форвардні контракти", - сказав він.

За словами експерта, проблема дефолту на зерновому ринку може обернутися тим, що Україна в довгостроковій перспективі скоротить виручку від експорту зерна і буде вважатися неблагонадійним постачальником.

Горбачов зазначив, що в публічний реєстр, перш за все, будуть занесені недобросовісні компанії (перекупники, трейдери й так далі), а не постраждалі від природних катаклізмів фермери.

"Тобто ті компанії, які бажали заробити на тому, що ціна на зерно впаде, а тепер кажуть, що не в змозі виконати форвардний контракт, навіть за наявності ресурсів. Публічний реєстр таких компаній буде доступний на сайті УЗА або в нашій розсилці. Фермери, які потребують допомоги, навряд чи туди потраплять", - додав він.

Також Горбачов анонсував підписання Меморандуму між УЗА "Українським клубом аграрного бізнесу" та "Всеукраїнською аграрною радою".

"У цьому меморандумі ми домовимося простягати руку допомоги та знаходити компромісне рішення для всіх господарств, які постраждали від посухи та зіткнулися з проблемою фізичного невиконання зобов'язань – наприклад, продали 5 тис.тонн пшениці, а фізично виросло тільки 3 тис. тонн", - розповів експерт.

Меморандум буде відкритий для приєднання до нього інших асоціацій.

 

Джерело: УНІАННімецькі інвестори просять втрутитися СБУ у ситуацію з ТОВ «Капітал-Агроінвест»

Теґи: 

Зокрема, розібратися з незаконними діями співробітників СБУ, йдеться у відповідному листі інвесторів.

Про це пише propozitsiya.com.

Як зазначається у зверненні, мова йде про ділянки, які розташовані на території Волошинівського і Селичівського старостинських округів Баришевської об’єднаної територіальної громади Київської області.

11 вересня цього року на частині цих земельних ділянок представники іншої юридичної особи — ТОВ «УБА-Агросвіт» — протиправно ще до початку вересня зібрали весь урожай пшениці.

«На цьому рейдери не зупинилися й привласнили соняшник ще на чотирнадцяти чужих земельних ділянках. Про цю нахабну крадіжку німецькі інвестори повідомили місцеву поліцію. Розуміючи, що прийшов час здійснити бодай якісь дії для охорони землі й врожаю, ввечері 16 вересня ТОВ «Капітал-Агроінвест» звернулося до охоронної структури. Разом з охоронцями наступного ранку виїхали на поле й побачили, що загарбники й далі продовжують збирати врожай на земельних ділянках, що їм не належать. Поліцію довелося викликати знову», — йдеться у зверненні.
За їх словами, відразу на місці конфлікту з’явилися представники Служби безпеки України. За словами представників ТОВ «Капітал-Агроінвесту» на поле вони приїхали в одному автомобілі з рейдерами й вдалися до погроз не лише законним орендарям, а й представникам поліції, котрі намагалися припинити протиправні дії зловмисників.
«Де серед соняшника і кукурудзи вони розгледіли загрозу національній безпеці й чому стали на бік порушників закону німецькі інвестори чекатимуть відповідь від голови СБУ Івана Баканова», — говориться у листі.

Німецькі аграрії, що так ризиковано розпочали свій бізнес у нас в країні й вже зазнали мільйонних збитків сподіваються на дієве реагування президента, уряду та правоохоронних органів. Підприємці також не виключають зверненні у суд.
Нагадаємо на 16-ій щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) Президент України Володимир Зеленський закликав іноземних інвесторів приходити на український ринок та пообіцяв їм особисті гарантії захисту.

«Схоже, зараз саме час Гаранту Конституції згадати ці слова й звернути увагу на ситуацію, що склалася у Баришівському районі Київської області й насправді захистити іноземний бізнес», — резюмують інвестори.
 

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Молочні асоціації підписали меморандум про співпрацю

До комітету увійшли Асоціація виробників молока, Українська кооперативна федерація та Спілка молочних підприємств України. Комітет — це громадське формування, яке немає юридичного статусу, воно покликане опікуватися головними напрямками і проблемами на шляху розвитку молочної галузі в Україні.

Серед головних завдань:

участь у спільній розробці проектів.
поширення інформації про діяльність комітету;
звернення з пропозиціями до органів державної влади;
одержання публічної інформації та інформування громадкості про програми і плани;
Головування у комітеті буде проходити почергово, для кожної асоціації відведено по півроку.

«Потрібно не боятися говорити і доносити уряду наше бачення. Я вважаю, що наші знання і досвід у молочній галузі значно більший ніж у молодого покоління, яке прийшло до керівництва країни», — зазначив Вадим Чагаровський, голова Ради директорів Спілки молочних підприємств України.

Також він закликав інші молочні асоціації підписати даний меморандум.

Окрім об'єднання в ході Всеукраїнського молочного форуму-2020, який пройшов в Києві 25 вересня, учасники заходу мали можливість обговорити найактуальніші теми молочної галузі  — як зберегти українське тваринництво, як захистити внутрішній ринок від імпортної продукції, яка державна підтримка необхідна для розвитку галузі. Серед учасників представники Кабміну, провідні учасники молочного ринку та рітейлу, експерти. Організатори заходу — спілка молочних підприємств України та Центр новітніх технологій та інновацій.

Джерело: MilkUa.info