174499

Екс-главу державного агрогіганта підозрюють в кадрових махінаціях на 5,9 млн грн

Теґи: 

Державна продовольчо-зернова корпорація України закінчила службове розслідування стосовно дій колишнього очільника корпорації в частині внесення змін до штатного розпису та Колективного договору АТ «ДПЗКУ». Про це повідомила прес-служба ДПЗКУ.

За попередніми даними, згідно висновку службового розслідування внаслідок неправомірного внесення додаткових посад до штатного розпису, корпорації завдано шкоду в сумі 5 901 791,85 грн.

Так, в період з 03.01.2020 по 07.04.2020 року, колишній очільник одноосібно без згоди Правління АТ «ДПЗКУ», приймав рішення про визначення штатного розпису корпорації, в той час як такі повноваження віднесені виключно до компетенції Правління. Своїми наказами неодноразово вносив зміни до штатного розпису корпорації, чим збільшив розміри посадових окладів окремих працівників, а також додатково ввів 18 штатних посад до діючого штатного розпису.

«На даний момент, за моєю ініціативою розпочатий процес перевірок діяльності структурних підрозділів корпорації та її філій. Такі перевірки є свідченням прозорості у роботі державної компанії та частиною тих комплексних заходів, які ми спрямовуємо на її подальший розвиток та забезпечення ефективної діяльності», – підкреслив Василь Коваленко.

За результатами службового розслідування направлено матеріали до правоохоронних органів, ведеться досудове слідство.

В Україні хочуть ввести відповідальність за обіг "дерева без бирки“

Державне агентство лісових ресурсів України підготувало законопроект щодо відповідальності за збут, закупівлю, перевезення, зберігання та використання незаконно заготовленої деревини, який наразі опрацьовується в профільному екологічному комітеті Верховної Ради. Про це повідомляє прес-служба агентства.

"Ми хочемо запровадити відповідальність за збут, закупівлю, перевезення, зберігання та використання незаконно заготовленої деревини. Кожен має розуміти: за будь-який етап проходження незаконної деревини, всі, хто до цього причетний, понесуть відповідальність, аж до кримінальної. Також законопроект передбачає стовідсоткову сертифікацію виробів з деревини. Це означає, що нікому не вдасться хитрими шляхами обійти законодавство і використати нелегальну деревину у виробництві", - наголосив голова Держлісагентства Андрій Заблоцький.

Так, він пояснив, що однією з причин незаконних рубок є попит на таку деревину.

"Ми проаналізували законодавство і виявили низку прогалин. Зараз немає відповідальності за використання незаконної деревини. Якщо "чорний" лісоруб встиг продати на якусь пилораму незаконну деревину, то вже нікого притягти до відповідальності неможливо", - зазначив Заблоцький.

"МХП" зараз іде у бік кулінарної компанії

Власник агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" (МХП) Юрій Косюк повідомив, що нині його бізнес розвивається у бік кулінарної компанії, зокрема "МХП" цікава зміна концепції ресторанів швидкого харчування.

"МХП" зараз йде у бік кулінарної компанії. Нам цікава зміна концепції ресторанів швидкого харчування. Коли в таких ресторанах не буде кухні, лише клієнтський сервіс. Такі ресторани дуже ефективно управлятимуться. Ми хочемо вбити так звану кухонну неефективність - у процесах, у витраті продуктів, у великій кількості відходів. Нам це дуже цікаво", - зазначив він в інтерв'ю виданню "Новое время".

Перспективним напрямом для інвестицій власник "МХП" вважає також стартапи, при цьому компанія не обмежує себе за напрямами розробок.

"Багато що цікавить. Від холодильника, який подає команди, яку їжу треба в нього поставити, до логістики, яка відбувається без людини. Штучний інтелект в управлінні пташниками за відсутності людини. Нам не потрібні лікар, зоотехнік, менеджер об'єкта, якщо їхні функції може виконувати програма. Застосування цим людям можна знайти в інших місцях, передусім у сервісі", - зазначив Косюк.

"МХП" - найбільший виробник курятини в Україні. Здійснює також виробництво зернових, соняшникової олії, продуктів м’ясопереробки. На європейський ринок "МХП" постачає охолоджені півтуші курей, які переробляють, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах та Словаччині.

У лютому 2019 року "МХП" завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Засновником і мажоритарним акціонером "МХП" є український бізнесмен Юрій Косюк.

Чистий прибуток "МХП" у 2019 році зріс в 1,7 раза порівняно з 2018 роком - до $215 млн. Виручка в 2019 році збільшилася на 32% - до $2,06 млрд.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Україна увійшла в топ-15 світових експортерів горілки

Україна увійшла в топ-15 світових лідерів за обсягами експорту горілки. Про це свідчать дані порталу World’s Top Exports, передає УНН.

Так, у рейтингу найбільших експортерів продукту Україна посідає 15 місце. У 2019 році країна експортувала горілки на 33,7 млн дол.

Повідомляється, що за рік Україна скоротила поставки горілки за кордон на 17,1%, і змістилася з 12 на 15 місце у рейтингу.

Перше місце в рейтингу належить Швеції. За рік країна поставила за кордон горілки на 449,1 млн дол., при цьому скоротивши експорт на 8,4%.

Друге місце у рейтингу посідає Франція з показником 404,3 млн дол. (- 8,7%). Замикає трійку лідерів Росія. У 2019 році країна експортувала горілки на 150,6 млн. дол. (+39%).

В цілому, у 2019 році світовий експорт горілки склав 2,18 млрд дол. Майже 89% від загальносвітового обсягу експорту продукту — 1,9 млрд дол. — припадає на європейські країни.

НБУ повідомив про підвищення цін на продукти

Протягом тижня ціни на продукти харчування незначно зросли. Дорожчали крупи, яловичина та фрукти, передає УНН з посиланням на звіт за підсумками тижня Національного банку України.

"Протягом останнього тижня ціни на продукти харчування незначно підвищилися. Зокрема дорожчали фрукти під впливом скорочення пропозиції, а також яловичина та деякі крупи", - повідомили в НБУ.

Повідомляється також, що зміна цін на продукти харчування, щодо яких запроваджено державний моніторинг, була незначною та різноспрямованою.

"З 18 травня набула чинності постанова КМУ про державне регулювання цін, що зобов’язує ритейлерів заздалегідь декларувати зростання роздрібних цін для визначеного переліку продуктів харчування та медичні товари. За даними з онлайн супермаркетів протягом квітня-травня зміна цін на більшість таких товарів не перевищувала 3% за тиждень, а вартість деяких з них навіть знижувалась", - йдеться в звіті НБУ.

На волинській птахофабриці виявли ще одного інфікованого коронавірусом працівника

Отримано ще один позитивний результат ПЛР, який підтвердив наявність інфекційного захворювання в жительки села Мокрець, працівниці ПрАТ "Володимир-Волинська птахофабрика". Про це повідомляє КНП "Центр ПМСД" Турійської районної ради.

На даний час опрацьовуються усі, хто контактував з даною особою та визначається коло осіб, яким буде відібрано біоматеріал для ПЛР щодо підозри на COVID-19.

Загалом в районі зареєстровано 5 випадки COVID-19, які підтверджено лабораторно методом ПЛР.

Усі хворі знаходяться на амбулаторному лікуванні, стан здоров'я задовільний.

Раніше у Володимир-Волинському районі методом ПЛР підтвердили два нові випадки коронавірусної хвороби. Згодом стало відомо, що нові інфіковані – працівники Володимир-Волинської птахофабрики.

Джерело: volynpost.com