Експорт меду з України суттєво зменшиться, – прогноз

Експорт меду з України суттєво зменшиться, – прогноз
Фото: з відкритих джерел

Незважаючи на збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію рф, в 2022 році в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги суттєво зменшилися.

Про це повідомляє пресслужба ТМ «Знатний мед».

«Обсяг меду, зібраного в Україні цього року, становить 120-140 тис. тонн.  Щодо експорту, то  перше півріччя було провальним, перспективи у другому півріччі теж не викликають оптимізму:   є труднощі із логістикою та проблеми з роботою переробних підприємств. Крім того, багато пасічників не здають мед закупівельникам, сподіваючись на більш високу ціну. У порівнянні із минулим роком, обсяги експорту можуть зменшитись на 70%»”, – зазначає Валерій Курейко, бджоляр та співвласник ТМ «Знатний Мед».

Для порівняння, до війни Україна була одним за найбільших експортерів меду до Європи — загальний обсяг експорту у 2020 р. становив понад 80 тис. тонн, у 2021 р.  понад 60 тис. тонн. З початком війни саме ті області України,  де найбільш розвинуте бджільництво, зазнали шкоди через бойові дії або ж потрапили під тимчасову окупацію — Харківська, Сумська, Луганська, Донецька,  Миколаївська, Херсонська, Запорізька. Кочівні пасіки стикнулися з роблемами через складнощі пересування всередині країни, комендантську годину, тощо.

Джерело: agrotimes.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-medu-z-ukrayiny-suttyevo-zmenshytsya-prognoz
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати