Експорт українського ріпаку в ЄС під загрозою

Експорт українського ріпаку в ЄС під загрозою

Таку думку висловила виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації Ірина Душник, пише АПК-Інформ.

Вона зазначила, що цьогоріч. Україна вже поставила на світові ринки 1,9 млн тонн ріпаку, з яких експорт у країни ЄС становив 1,6 млн тонн. Зазвичай 70-80% українського ріпаку в ЄС використовується на біодизель.

«Так, нафтові кризи, високі світові ціни на енергоносії і залежність багатьох країн від їх імпорту, складні міжнародні політичні відносини, а особливо відчутні зміни клімату, змусили людство шукати нові шляхи видобутку енергетики. Альтернативою традиційному паливу виступає біопаливо, ринок якого у Європі стрімко зростає. Попит на експорт сільськогосподарських культур з України в країни ЄС збільшується. Окремо слід зазначити кукурудзу та ріпак, які призначені для переробки на біопаливо. Однак ситуація може кардинально змінитися», – сказала Ірина Душник.

За її словами, з початку поточного року в країнах ЄС набули чинності більш жорсткі обмеження викидів парникових газів при виробництві біопалива. Але, тоді як головні українські конкуренти – Австралія та Канада – вирішують цю проблему, підготувавши розрахунки за обсягами викидів парникових газів при виробленні сільгоспкультур в розрізі штатів (регіонів) і отримавши схвалення Європейської Комісії, в Україні аналогічна робота не проведена.

«Мова йде, наприклад, про кукурудзу. У той же час, розрахунки по деяким культурам перевищують прийнятні для ЄС показники. Наприклад, по ріпаку. «Значення за промовчанням» по викидах парникових газів для українського ріпаку – 756 кгСО2/т. У той час як для більшості регіонів Австралії ці дані коливаються в межах 500 кгСО2/т. Така ситуація значною мірою обмежує експорт даних культур на преміальний ринок ЄС. А значить, і надходження валютної виручки в Україну», – наголосила експерт.

 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-ukrayinskoho-ripaku-v-yes-pid-zahrozoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати