Гектар сільгоспземлі продають в середньому за 42 тисячі гривень

Гектар сільгоспземлі продають в середньому за 42 тисячі гривень
Фото: FILE - This undated file image from a television advertisement provided by the Corn Refiners Association, shows a corn maze shaped like a question mark. The Food and Drug Administration on Wednesday, May 30, 2012 rejected the Corn Refiners Association's bid to rename its sweetening agent "corn sugar." The FDA said that it defines sugar as a solid, dried and crystallized food — not a syrup. (AP Photo/The Corn Refiners Association)

Середньозважена ціна 1 га землі сільськогосподарського призначення в Україні становить 42 354 грн.

Такі дані під час презентації інформаційно-аналітичного бюлетеня “Огляд стану земельних відносин в Україні” навів експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

Згідно з цими даними, земля, призначена для ведення особистого селянського господарства, в середньому продається по 52 170 грн за га, тоді як середня ціна одного гектара угідь з цільовим призначенням “для ведення товарного сільськогосподарського виробництва” – 34 011 грн.

“Ціни товарної землі найвищі на Київщині та на Львівщині. При тому, що це – не ті регіони, які роблять найбільший внесок у вітчизняне аграрне виробництво. Справа в тому, що землю, навіть зі статусом угідь сільськогосподарського призначення, можуть купувати “з прицілом” на забудову”, – наголосив експерт.

Він пояснив це на прикладі кількох земельних ділянок, розташованих на полі, що безпосередньо межує із Сихівським районом Львова. Гектар ріллі там обійшовся новому власникові майже у 0,5 млн грн.

“Окупність такої інвестиції за умови організації сільгоспвиробництва доволі сумнівна. Швидше за все, людина, яка її придбала, розраховує, що колись зможе забудувати ці землі”, – вважає Нейтер.

Що ж до впливу на вартість землі показників її родючості, то, за даними авторів дослідження, найдорожчі сільгоспугіддя у Хмельницькій, Вінницькій, Полтавській і Черкаській областях, де середньозважена ціна гектара ріллі коливається в межах 37-40 тис. грн. Ще вища вартість землі на Івано-Франківщині і на Буковині. Роман Нейтер пояснив це тим, що середній розмір земельних наділів там не перевищує 1 га. Також на Прикарпатті, за його словами, багато земельних ділянок купують за вищу ціну для облаштування туристичних локацій.

Джерело: Укрінформ

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fahivecz-rozpoviv-za-yakoyu-czinoyu-kupuyut-zemlyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН