Фермери Вінниччини навчилися виробляти незвичні екодобрива

“Раніше на свою ділянку я вносив перегній та коров’як. Але помітив, що із корисними мінералами до ґрунту потрапляли личинки комах, відповідно рослини хворіють. Нещодавно знайома порадила добриво – ферментований бур’ян.

Головне, щоб він був без насіння, бо воно може прорости і розмножитись. Всі бур’яни, які ви видаляєте з грядок, включаючи траву, яку косите на газонах, можна перетворити в корисну підгодівлю.

По-перше, ми вносимо під рослини азотне добриво у вигляді розчину, що швидше засвоюється як гній, у ньому відсутні яйця глистів”, – розповів досвідчений аграрій з Ладижина Андрій Скакодуб.

“По-друге, усуваємо ґрунтову кислотність за рахунок лужної реакції розчину. По-третє, насичуємо землю живими діяльними мікроорганізмами. Тобто це одночасно й живлення, і поліпшення середовища, і захист від багатьох хвороб.

Для приготування слід зірваний бур’ян скласти у чорні по­лі­етиленові мішки. Після того залишити їх на городі під сонцем, аби бур’ян ферментувався. У такому стані вони мають перебувати днів два-три; якщо більше, то суміш перетвориться на компост.

Після того перемістити бур’ян у балію та залити теплою водою. Витримувати три години. Далі розбавляю екодобриво із водою у співвідношенні 1:1, після чого підживлюємо коріння рослин”, – продовжує Андрій Скакодуб.

“Я поливаю таким добривом і зверху. Вже помітив, що на помідорах за тиждень з’явилась зав’язь, добре вродили кабачки, а цього року матиму вперше ранню капусту. Після ферментації бур’ян використовую як мульчу. Її підкладаю під кущі та дерева”, – каже господар з Ладижина.

 

Джерело: SEEDS.org.ua 

Чому кредити за програмою 5-7-9% недоступні для фермерів

Про це розповів керівник органічного ФГ «Стариця» Олексій Трегубов.

«Кредити за програмою 5-7-9%, на які начебто теж можуть розраховувати фермери, насправді не працюють. Коли ми цього року хотіли отримати підтримку за цією програмою на будівництво теплиці, отримали відмову від банку, оскільки вони надають кошти лише на те, що можуть в разі чого продати — техніка або обладнання. В нашому випадку з будівництвом теплиці потрібно було оформляти в заставу квартиру чи машину. Але фермери, як правило, весь отриманий прибуток вкладають у розвиток і розширення. Тому нам потрібні такі програми кредитування, якби вони правило діяли, але отримати такий кредит практично неможливо», — зазначає Олексій Трегубов.

Також він розповів, що мали негативний досвід із започаткування зеленого туризму. За словами Олексія Трегубова, ще три роки тому були напрацювання та обговорення розвитку даного напрямку з Департаментом розвитку АПК Київської області, але далі слів справа не зрушилась.

«Ми знаходимося в 50 км від Києва під Борисполем. Люди можуть приїздити на ягідник, збирати ягоди чи овочі. Якби була зацікавленість з боку місцевої влади, ми би поставили будиночки апітерапії, облагородили ставок і розвивали зелений туризм, адже бажаючих виїхати з міста та відпочити на природі, думаю, було б достатньо», — переконаний Олексій Трегубов.

Також він зазначив, що на Київщині на відміну від інших областей відсутня регіональна програма підтримки для виробників органічної продукції. Розповідає, що, наприклад, у Полтавській області діє обласна програма підтримки органіків, і це їм дозволило купити обладнання та розширити виробництво.

«Ми втомилися від державних програм, які пишуться лише на папері, а фактично на 90% вони не виконуються», — зазначає Олексій Трегубов.

Для довідки: ФГ «Стариця» засноване в 2012 р., обробляє 100 га. Займається вирощуванням органічної ягоди та овочів. Частково відправляє свою продукцію через трейдерів до Європи.

Джерело: AgroPortal.ua

Яким буде цьогорічний врожай яблук

Про це УНН повідомив голова громадської спілки "Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України" Володимир Печко.

"Урожай сортового яблука буде приблизно такий, як минулого року. Від 800 тисяч до 1 млн тонн", - сказав Печко.

За його словами, на якість яблук цього року негативно вплинули погодні умови.

"У цьому році урожай у кращому випадку буде на рівні минулого року, але якість яблук буде не дуже високою. Але в цілому ситуація краща, ніж торік", - розповів Печко.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

У тіньовому обробітку в Україні перебуває 8 млн га землі

У тіньовому обробітку в Україні наразі перебуває близько 8 млн га сільськогосподарської землі. Про це повідомив на своїй сторінці Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Заява заступника міністра є відповіддю на дискусію про те, яка площу орної землі обробляють селяни-одноосібники. Дискусія розпочалась після появи законопроекту №3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції» у якому є норма про мінімальний податок для сільгоспвиробників, яким пропонується замінити існуючий земельний податок. Противники законопроекту наголошують на тому, що мінімальний податок вдарить по мікровиробниках – селянах-одноосібниках, що самотужки обробляють свої паї.

«Менше 5% посівів зернових та олійних культур вирощуються селянам- одноосібниками – такі результати супутникового моніторингу проведеного колегами зі світового банку. Це вкотре підтверджує факт, що близько 8 млн гектарів тіньового обробітку землі здійснює організований бізнес, не сплачуючи при цьому податків», – підкреслив Тарас Висоцький.

Іншими словами, переважна більшість одноосібних господарств існують лише формально, а земля насправді передана у оренду без належного оформлення документації.

Ваш вибір 'Подобається'.

В Україні вже зібрано майже 33 млн тонн зерна

Загалом аграрії зібрали 35,1 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 6,4 млн тонн за тиждень) з площі 9,5 млн га.

У розрізі культур за звітній період намолочено:

·         пшениці – 23,1 млн тонн з площі 5,8 млн га (87%);

·         ячменю – 7,9 млн тонн з площі 2,1 млн га (90%);

·         гороху – 476 тис. тонн з площі 216 тис. га (93%);

Крім того, ріпаку зібрано 2,2 млн тонн з площі 1 млн га  (91%).

Лідерами за обсягами збору врожаю від початку збиральної кампанії є:

·         Харківська обл. (3,7  млн тонн з площі 728 тис. га (+ 573 тис. тонн за тиждень);

·         Запорізька обл. (3,6 млн тонн з площі 1,1 млн га (+  657 тис. тонн за тиждень);

·         Дніпропетровська обл. (3,4 млн. тонн з площі 928 тис. га (+ 37 тис. тонн за тиждень);

·         Миколаївська обл. (2,5 млн тонн з площі 868 тис. га (завершено збір ранньої зернової групи).

На Полтавщині знайшли чуму свиней

В селі Сватки Краснолуцької ОТГ Гадяцького району, в приватному господарстві місцевого мешканця зафіксували випадок загибелі свиноматки з ознаками хвороби на африканську чуму свиней. Про це повідомляють у Департаменті з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА.

Всього в господарстві 41 голова свиней. Для підтвердження діагнозу було відібрано з померлої свиноматки патологічні матеріали та направлено на дослідження до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Згідно зі звітом про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 06.08.2020 року виділено ДНК вірусу «Африканська чума свиней».

Напередодні відбулося засідання Гадяцької районної комісії з питань ТЕБ та НС, на якому подію визнано як надзвичайна ситуація за кодом класифікації 20733 – НС пов’язана з епізоотією. Того ж дня проведено засідання держаної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Гадяцькій РДА, рішенням якої розроблено план заходів, визначено та встановлено порядок та контроль переміщення людей, транспорту через зону захисту, встановлено зону захисту в радіусі с. Сватки та зону нагляду в радіусі 10 км від осередку спалаху хвороби.

Джерело: greenpost.ua