Фермери занепокоєні збільшенням лімітів на купівлю сільгоспземель в умовах війни

Фермери занепокоєні збільшенням лімітів на купівлю сільгоспземель в умовах війни
Фото: з відкритих джерел

З початком повномасштабного вторгнення викликів в агробізнесу стало більше. З 1 січня 2024 року проблем додається, оскільки будуть збільшені ліміти на купівлю с/г земель.

Що поліпшити, щоб фермери відчували підтримку держави? В ефірі єдиного телемарафону коментує заступник голови ВАР Денис Марчук:

“З 1 січня 2024 року згідно діючого законодавства будуть збільшуватися ліміти на купівлю земель – до 10 тис.  га в одні руки. Це викликає занепокоєння. В умовах війни товаровиробники самі часто на передовій, а  ліміти збільшуються в 100 разів – це несправедливо і неприпустимо. Було б варто зупинити збільшення лімітів до закінчення війни та на певний час після, щоб  у всіх були рівні умови. ВАР зареєструвала петицію на сайті Президента України, де аграрії просять відкласти збільшення максимальної площі с/г землі «в одних руках» до 10000 гектарів. Просимо владу почути український агробізнес в цьому контексті”.

Денис Марчук також наголосив на необхідності доступу аграріїв до пільгового кредитування.

“Програма “5-7-9” дає можливість аграріям бути на ринку. Але є питання – на цей сезон ми просили збільшити ліміт з 90 млн до 130-140 млн грн. Це суттєво підтримає товаровиробників, бо в багатьох  з них ліміти вже вичерпані і вони не можуть користуватися пільговими кредитами”.

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fermery-zanepokoyeni-zbilshennyam-limitiv-na-kupivlyu-silgospzemel-v-umovah-vijny
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати