Французьких фермерів попросили не збільшувати посіви буряку: бояться конкуренції з Україною
Виробник цукру Saint Louis Sucre (SLS), що належить німецькій Suedzucker, попросив французьких фермерів не збільшувати виробництво буряків у 2024 році. Інакше не вдасться уникнути падіння цін на тлі жорсткої конкуренції з боку українського цукру, пише Reuters з посиланням на копію листа французької компанії.
“Наші амбіції щодо збільшення площ… стикаються з конкуренцією в рамках зусиль ЄС щодо солідарності на користь України”, – йдеться в листі SLS від 6 вересня.
Наприкінці травня український уряд тимчасово – до 15 вересня 2023 року – заборонив експорт цукру. Міністерство економіки заявило, що заборону на експорт цукру з України ввели, тому що влітку міг виникнути його дефіцит.
На початку липня Кабмін дозволив продавати цукор у Румунію.
За даними ЄС, імпорт цукру з України до ЄС зріс до 390 000 тонн у період із жовтня 2022 року до липня 2023 року порівняно із 25 000 тонн за той самий період попереднього сезону.
На прохання прокоментувати лист речник Suedzucker сказав, що український цукор, який може підірвати ринки ЄС, слід реекспортувати до третіх країн, які потребують продовольства.
Згідно з останніми даними ЄС, у липні 2023 року європейський цукор коштував 915 євро ($983,17) за тонну, що на 57% більше, ніж у торік, і вдвічі вище за ціну, зафіксовану в липні 2021 року.
Площі посівів цукрових буряків у Франції цього року були найменшими за останні 14 років. Але високі ціни на цукор у той час, коли ціни на зерно впали, можуть змусити аграріїв надавати перевагу бурякам у сівозміні.
Голова французької профспілки виробників цукрових буряків CGB Франк Сандер попередив, що збільшення площ може призвести до падіння цін у ЄС.
“Ціни можуть впасти на 30%, тим паче, що в Україні є великі запаси”, – додав він.
Saint Louis Sucre закрив два заводи в 2019 році в межах реструктуризації Suedzucker, найбільшого цукрового підприємства в Європі. Ще два заводи на півночі Франції продовжують працювати.
Очікується, що виробництво цукру в Європейському Союзі зросте в 2023/24 роках головним чином завдяки більшому врожаю в Польщі. Тамтешні фермери через високі ціни на цукор збільшили посівні площі буряка.
Джерело: LIGA.Бізнес