Генсек ООН їде до Києва щоб обговорити продовження “зернової угоди”

Генсек ООН їде до Києва щоб обговорити продовження “зернової угоди”
Фото: з відкритих джерел

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гуттеріш планує в середу 8 березня зустрітися в Києві з президентом України Володимиром Зеленським, щоб обговорити з ним продовження “зернової угоди”.

Про це пише Reuters.

“Генеральний секретар щойно прибув до Польщі шляхом до України”, — заявив у вівторок 7 березня офіційний представник ООН Стефан Дюжаррик, додавши, що Гутерріш обговорить продовження угоди “в усіх її аспектах та інших відповідних питаннях”.

120-денна угода, спочатку укладена за посередництва ООН і Туреччини в липні 2022 року та продовжена у листопаді того ж року, буде продовжена 18 березня, якщо жодна зі сторін не буде заперечувати. 

Щоб допомогти переконати росію дозволити Україні відновити експорт зерна з Чорноморських портів України у липні минулого року, було також укладено трирічну угоду, в рамках якої Організація Об’єднаних Націй погодилася допомогти полегшити російський експорт харчових продуктів та добрив.

Західні держави вдарили по росії жорсткими санкціями за її вторгнення до сусідньої України понад рік тому. Хоча експорт продуктів харчування та добрив із росії не підпадає під санкції, москва заявляє, що обмеження на її платежі, логістику та страхування є «бар’єром» для таких постачань.

Гутерріш подорожує з головою ООН з надання допомоги Мартіном Гріффітсом та високопоставленим торговим представником ООН Ребекою Грінспан. Гріффітс вів переговори щодо угоди з Україною щодо Чорного моря, а Грінспан працює над сприянням російському експорту продовольства та добрив.

За даними ООН, на сьогодні Україна експортувала понад 23 мільйони тонн в основному кукурудзи та пшениці в рамках угоди. Основними напрямками постачання були Китай, Іспанія, Туреччина, Італія та Нідерланди.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/gensek-oon-yide-do-kyyeva-shhob-obgovoryty-prodovzhennya-zernovoyi-ugody
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати