174499

Горілка нарощує популярність, а її споживач став більш вимогливим - аналітики

У світі зростає попит на міцні алкогольні напої. Горілка - не виняток, у 2024 році світовий ринок напою досягне 54,8 млрд дол., передає УНН з посиланням на businesswire.com

Відзначається, що в 2014 році світовий ринок горілки оцінювався в 40,4 млрд дол. За наступні п'ять років він виріс в середньому на 14,7%.

За даними аналітиків, сучасний споживач горілки більш підприємливий і вимогливий, ніж раніше.

"Він шукає нові або відносно невідомі, оригінальні продукти, у тому числі екзотичні аромати, і серйозно зацікавлений у поглибленні своїх знань про алкогольний напій, його історію, традиції, різновиди або способи споживання. Він надає перевагу брендам зі справжньою автентичністю та якістю", - йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що споживачі напою цінують бренди, які мають свою унікальну історію походження.

"Вони шукають визначні бренди і продукти з високою якістю і надійністю продукту", - йдеться в повідомленні.

Білорусь увійшла в число найбільших в світі сирних країн

Серед світових виробників Білорусь знаходиться на четвертому місці, випереджаючи Швейцарію і Австралію. На сири йде близько третини свіжого молока, пише infagro.com.ua.

За даними Белстату, в 2019 році в країні випущено на 19,3% більше сирів, ніж в 2018. В абсолютному відношенні обсяг виробництва зріс з 203,2 до 242,4 тисячі тонн і це без урахування плавлених сирів. Тенденція збереглася і в цьому році: в першому кварталі білоруські виробники встигли відвантажити 66,5 тонни сирів.

При цьому, як повідомляє Мінсільгосппрод, на виготовлення сиру в минулому році пішло 32% всього отриманого в країні молока - на 4% більше, ніж роком раніше. Білорусь зараз займає четверте місце серед світових виробників сиру. Попереду тільки країни ЄС (як єдиний гравець), США і Нова Зеландія, а позаду - Швейцарія, Австралія та інші країни.

Цікаво, що обсяг випущеного молока виріс незначно - всього на 1,7%. Тобто зростання сироваріння сталося за рахунок скорочення виробництва інших видів молочної продукції.

Велика частина сирної продукції йде на експорт. Однак і білоруси почали більше споживати популярний в Європі продукт. Так, продажі сиру всередині країни в 2019 році зросли на 4,2% до 39,6 тисячі тонн. А за січень-березень 2020 року продажі приросли на 7,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Близько 92% ринку припадає на вітчизняних виробників.

Згідно з інформацією Інституту м'ясо-молочної промисловості НАН Білорусі, до 91% від загального обсягу виробництва займають тверді та напівтверді сири. Причому 80% з них - сорти голландської і російської групи. Разом з тим, смакові переваги білорусів поступово змінюються. Якщо раніше сир використовували на бутерброд, то зараз з них все частіше збирають цікаві сирні тарілки, а також подають як закуску або десерт. А це в свою чергу стимулює попит на нові види і сорти.

Якщо в 2010 році в Білорусі випускалося 160 найменувань сирів, то сьогодні їх більше 330. Для порівняння, в Швейцарії налічується близько 450 сортів.

Український експорт замороженої полуниці та малини різко активізувався

Аналітики EastFruit звертають увагу на різке збільшення експорту заморожених ягід з України в 2020 році. За перші чотири місяці 2020 року українські компанії наростили експорт заморожених ягід і фруктів на 20% в натуральному вимірі та на 37% у вартісному вимірі в порівнянні з тим же періодом 2019 року.

Очевидно, що незважаючи на пандемію коронавірусу, торгівля замороженими ягодами активізувалася саме в другій половині сезону, тому що за перші шість місяців сезону (з липня по грудень 2019 року включно) експорт заморожених ягід і фруктів знизився на 14% по відношенню до попереднього року в натуральному вимірі і на 6% - у вартісному.

Серед категорій «заморозки», які виросли більше інших, слід зазначити заморожену суницю садову. Її експорт з України виріс в 2020 році в порівнянні з тим же періодом минулого року більш ніж в два рази в натуральному вимірі. Також більш ніж на 40%, зріс експорт замороженої малини. А ось експорт замороженої чорниці лісової залишився приблизно на тому ж рівні, що і роком раніше.

Проте, якщо говорити про обсяги експорту, то лідером залишалася чорниця лісова, до неї наблизилася за обсягом експорту у фізичному вираженні заморожена малина і значно менше експортувалося замороженої суниці садової.

Найбільшим покупцем замороженої суниці садової (полуниці) з України в перші місяці 2020 року була Польща, яка більш ніж вдвічі подвоїла обсяги закупівлі. Ще більш різко зріс експорт замороженої суниці в Німеччину і Чехію, які зайняли друге і третє місце в рейтингу покупців. Також слід зазначити перші досить великі поставки цієї ягоди в США в 2020 році.

Трійка ключових країн щодо поставок замороженої малини була такою ж, як і по суниці садової - Польща, Чехія і Німеччина, при цьому найбільший приріст експорту відзначався в Польщу, Німеччину, Італію, Нідерланди та Бельгію. Практично ті ж країни були і серед лідерів по закупівлях в Україні чорниці лісової в 2020 році.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Імпорт сої до України опускає ціни на внутрішньому ринку

Різке зростання внутрішніх закупівельних цін та дефіцит пропозицій від виробників змусили українську компанію-переробника імпортувати партію бразильської сої для забезпечення своїх потужностей сировиною.

Пологівський МЕЗ, що є третім за обсягом переробником сої в Україні, придбав 20 тис т бразильської сої з поставкою в травні-червні у порт Бердянськ, що на 2 місяці забезпечить роботу підприємства з потужністю 600 т/добу.

Бердянський морський торговий порт вперше за 17 років працює з імпортованими вантажами, а соєві боби Україна ще жодного разу не імпортувала. Вже розвантажене перше судно обсягом 5100 т, увійшло в порт друге з 6000 т сої, а третє прибуде на початку червня.

Україна, що є найбільшим європейським експортером сої, через внутрішній дефіцит суттєво перевищила традиційний обсяг імпорту, що складає лише 5 тис т на рік. Збільшення в поточному сезоні експорту сої з України до 2,6 млн т зменшило запаси сировини в країні.   

Минулого тижня ще один переробник запросив про імпорт 30 тис т сої з Аргентини, щоб виконати свої зобов’язання з продажу шроту та олії.

За рік Україна скоротила виробництво сої на 23% до 3,7 млн т. На початку травня її запаси складали 576 тис т в порівнянні з 1,5 млн т в цей період рік тому. При цьому на складах переробників зберігалося лише 140 тис т бобів. Проте фактичні запаси сої можуть виявитися нижчими, ніж офіційні дані.

Внутрішні ціни на сою виросли на 27% до 12600 грн/т або 467,47 $/т в порту внаслідок низьких запасів та падіння курсу гривні відносно долара. Тоді як бразильська соя кращої якості з протеїном 43-45% з поставкою в українські порти буде коштувати 390-400 $/т, а аргентинська з протеїном 38-40% - приблизно 390 $/т. Тому купувати імпортну сою вигідніше, ніж українську.

Учасники ринку побоюються, що подібні імпортні закупівлі, нехарактерні для України, можуть стати звичною практикою, якщо у 2020/21 МР виробництво сої залишиться низьким навіть після скасування владою «соєвих правок».

Соєю в Україні засіяно 1,4 млн га, тому її врожай у 2020/21 МР знизиться до 3,4 млн т. Проте вітчизняні переробники можуть віддати перевагу дешевшій південноамериканській сої, а не платити високу ціну за українські боби.

Джерело: graintrade.com.ua

 

На Харківщині шахраї продавали неіснуючу агропродукцію

Харківські детективи повідомили про підозру групі осіб у вчиненні шахрайства в особливо великих розмірах. Своїми діями зловмисники завдали матеріальні збитки на загальну суму більш ніж 1,2 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції області.

Слідчі дії проводилися в рамках кримінального провадження, відкритого за ч.4 ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням детективи поліції Харківщини встановили, що 24-річний чоловік організував шахрайську схему по заволодінню грошима. Зловмисник розміщував на одному з Інтернет-ресурсів оголошення щодо продажу фактично неіснуючої сільгосппродукції за зниженою вартістю.

«30-річний чоловік та 28-річна жінка займалися пошуком осіб, на яких оформлювались банківські картки та перераховувалися гроші. Потім зловмисники знімали кошти та передавали організатору злочинної схеми. За це спільники отримували свій відсоток», — йдеться у повідомленні.

Наразі зловмисникам повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Джерело: kurkul.com

Ціни на кукурудзу в Україні йдуть в розріз з тенденціями світового ринку

Внаслідок обмеженої кількості пропозицій на тлі необхідності виконання контрактів трейдерами закупівельні ціни на кукурудзу в Україні поступово підвищуються і за тиждень виросли на 50-100 грн/т до 5450-5500 грн/т або 170-172 $/т в порту для травневих поставок, хоча для червневих вони не перевищують 166-167 $/т СРТ, що відповідає 176 $/т FOB. Після виконання травневих контрактів трейдери вже з червня опустять ціни до ринкових.

Ціни на світовому ринку залишаються низькими, оскільки тут домінують переважно «ведмежі» чинники. Збільшення виробництва кукурудзи у Південній Африці компенсує можливе зменшення другого врожаю кукурудзи в Бразилії, де незабаром, слідом за Аргентиною, приступають до збирання, що збільшить кількість експортних пропозицій.

Для Південної Африки офіційний прогноз виробництва кукурудзи збільшили на 2,4% до 15,5 млн т, що на 1,5 млн т перевищить показник попереднього сезону, тоді як окремі аналітики оцінюють його у 16 млн т.

Експерти Agroconsult зменшили в порівнянні з прогнозом березня оцінку другого врожаю кукурудзи (safrinha) в Бразилії у 2020 р. з 74,7 до 71,7 млн т внаслідок зниження на 10% врожайності в окремих регіонах через посуху. В штаті Мату-Гросу, що є основним виробником кукурудзи safrinha, розпочали збирання кукурудзи, врожайність якої наразі оцінюють у 110,8 бушеля/акр або 6,95 т/га.

Ціни на бразильську кукурудзу залишаються на рівні 153-155 $/т FOB, тоді як аргентинська подешевшала до 140 $/т FOB.

В США кукурудзою засіяно 88% площ в порівнянні з 82% в середньому за 5 років. Завдяки сприятливим опадам 70% сходів знаходяться у доброму або відмінному стані, що відповідає середньому 5-річному показнику.

Сьогодні вийде щотижневий звіт по виробництву етанолу, проте аналітики не очікують його суттєвого збільшення. До того ж, намагання окремих нафтопереробних компаній зменшити свої зобов’язання по змішуванню етанолу може призвести до подальшого падіння попиту на нього та скорочення споживання кукурудзи з боку етанолової галузі.

Липневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго торгуються по 126 $/т.

В Україні кукурудзою засіяно 5,3 млн га із запланованих 5,4 млн га. Гарні дощі поповнили запаси ґрунтової вологи, проте низькі температур уповільнюють розвиток рослин. Але вже за тиждень стане тепліше і погода сприятиме вегетації посівів.

Джерело: graintrade.com.ua