Грантова програма з розвитку садів та теплиць: підписано 50 наказів по садах та 4 по теплицях

Грантова програма з розвитку садів та теплиць: підписано 50 наказів по садах та 4 по теплицях
Фото: з відкритих джерел

Щотижня кількість учасників грантової урядової програми зі створення садів та теплиць зростає, прийом заявок на отримання гранту продовжується. Так, на початок листопада учасниками проекту зі створення саду стали 50 підприємств, із розвитку теплиць – 4. Міністерство аграрної політики та продовольства України вже підписало відповідні накази.

Загальна площа заявників під закладення садів складає 749,75 га. 11 підприємств уже отримали на свої рахунки 7,8 млн грн. Суми грантів залежно від площі становлять від 360 тис. грн до 10 млн грн на одного отримувача. 

Учасниками по напрямку створення теплиць стали фермери із Дніпропетровщини, Закарпаття та Одещини. Загальна сума їхнього гранту становить 28 млн грн, площа – 7,3 га. 

Сума грантів по обох напрямках склала 259, 2 млн грн.

Нагадаємо, що за умовами програми по напряму садівництва площі угідь для розвитку чи створення саду мають варіюватися від 1 до 25 га. Також серед основних вимог програми є створення робочих місць згідно з умовами, які передбачені в Порядку надання коштів. Крім того, проект передбачає співфінансування: від 30 % власних коштів забезпечує її учасник, а 70 % – держава. Цими коштами можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з погодженим проектом висадки насаджень. Детальніше – тут.

По напрямку теплиці гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею 2 гектари (від 1,6 до 2,4 га) відповідно до типового проекту. Кількість створених робочих місць має бути не менше 14 на 1 га. Заявка на створення теплиць повинна містити проект модульної теплиці. Відповідно до пункту 4 порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, що затверджений постановою КМУ від 21.06.2922 № 738, гранти надаються для будівництва модульної теплиці відповідно до типового проекту. Типовий проект модульної теплиці затверджений наказом Мінагрополітики від 06 липня 2022 № 428, з яким можна ознайомитися за посиланням.

Вичерпна інформація з умовами та правилами подачі заявки для отримання:

гранту на сад – тут;

гранту на теплиці тут.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/grantova-programa-z-rozvytku-sadiv-ta-teplycz-pidpysano-50-nakaziv-po-sadah-ta-4-po-teplyczyah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати