Інвестиційний потенціал українського АПК становить $34 мільярди 

Інвестиційний потенціал українського АПК становить $34 мільярди 
Фото: з відкритих джерел

Інвестиційний потенціал аграрного сектору України навіть за нинішніх складних умов становить щонайменше 34 млрд дол.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє Укрінформ.

«Інвестиційний потенціал українського агарного сектору щонайменше 34 млрд дол. Це те, що ми бачимо сьогодні. Кожен вкладений євро однозначно принесе гарантований прибуток вже у найближчій перспективі, негайно після завершення війни», – сказав Шмигаль.

За його словами, аграрний сектор є локомотивом нашої економіки. До повномасштабного вторгнення росії він демонстрував зростання на рівні 5-6% щороку і становив суттєвий відсоток ВВП. «Сьогодні через окупацію, замінування, експортну блокаду наших портів цей сектор втрачає. Але, я переконаний, завдяки європейським та німецьким інвестиціям швидко відновиться», – зазначив прем’єр-міністр.

Глава уряду підкреслив, що розв’язана росією війна показала справжній внесок України у глобальну продовольчу безпеку. Деякі країни Африки опинилися на межі голоду, але завдяки «зерновому коридору» цього вдалося уникнути. За два місяці Україна експортувала понад 6 млн тонн агарної продукції.

«Продовольча криза впливає й на Європейський Союз, формує міграційні потоки, з якими стикаються країни ЄС, і Україна може цьому завадити», – сказав Шмигаль.

Він також згадав про Green Deal. «Бачимо себе кліматично модернізованою державою. Європейські інвестиції в «чисте» українське виробництво — це крок до реалізації «зеленого переходу», – зазначив прем’єр.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/investyczijnyj-potenczial-ukrayinskogo-apk-stanovyt-34-milyardy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати