ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

Канада може замістити Білорусь у поставках калійних добрив в Україну

Канада може замістити Білорусь у поставках калійних добрив в Україну
Фото: з відкритих джерел

Канада, так само як і ЄС, готується скасувати імпортні мита на українські товари впродовж наступних 12 місяців. Це вже зробила Великобританія. Такі кроки робляться задля допомоги українській економіці через блокування морських портів росією та значного ускладнення експорту, що, в свою чергу, призводить не лише до значних втрат української економіки, а й до нестачі зернових культур та рослинних олій на світовому ринку.

Аналізуючи зовнішню торгівлю до початку війни, Україна мала незначні обсяги експортних поставок продукції АПК в Канаду, що зумовлено не лише значною територіальною віддаленістю даної країни, а й власним достатньо високим розвитком АПК. Так, протягом 2021 року в Канаду було експортовано української продукції АПК на 29,3 млн USD. При цьому 49% експортної виручки становив яблучний сік, 18% – олія соняшникова та 11% – соєві боби.

Проте з початком військового вторгнення росії за сприянням білорусії, додаткові фактори можуть вплинути на особливості торгівлі між Україною та Канадою. Зокрема Канада є найбільшим світовим виробником та експортером калійних добрив. Ця країна виробляє близько 12 млн т даного виду добрив, займаючи таким чином 24% світового виробництва.

В той же час, Україна імпортує калійні добрива, оскільки власне виробництво практично нерозвинене. В 2021 році в Україну було імпортовано 287,5 тис. т калійних добрив, і 69% припадало саме на білорусь. По зрозумілим причинам, закупки з даної країни надалі здійснюватися не будуть. Тому українським аграріям необхідно шукати альтернативних постачальників і Канада може стати одним із них. А скасування імпортних мит може стати додатковим фактором, так як підвищить конкурентоздатність української аграрної продукції на канадському ринку. Таким чином Україна зможе закуповувати калійні добрива в Канаді, в свою чергу відправляючи на тому ж транспорті свою аграрну продукцію, яка зараз в надлишку є на українському ринку.

Зазвичай Канада в великій кількості імпортує кукурудзу (2,8 млн т в 2021 році), макуху від виробництва рослинних олій (1,2 млн т) та соєві боби (0,5 млн т). І якраз ці позиції ми можемо запропонувати канадському ринку. Щоправда поки це буде здійснюватися більш довгим шляхом, швидше за все через морські порти Балтійські країни. Але це тимчасово.

Джерело: УКАБ

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kanada-mozhe-zamistyty-bilorus-u-postavkah-kalijnyh-dobryv-v-ukrayinu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати