186395

Kernel влаштує перший в Україні АгроРинг

15 липня у протилежних кутах «боксерського» рингу зустрінуться професіонали з різними точками зору. Це безпрецедентний випадок в історії українського агробізнесу, коли не агровиробник йтиме у поле, а поле йтиме до аграрія.

На відміну від зміненого формату, цінність експертизи, якою компанія продовжує ділитися з учасниками ринку, стимулюючи розвиток галузі, залишається незмінною. У полі зору АгроРингу – ринок землі, агроінновації, трейдингові стратегії та інвестиції. Крім цього, в рамках заходу буде вперше наживо презентовано високоефективну новацію, що стала проривом в аграрному машинобудуванні, – самохідну сівалку Horsch Robo.

«Великий бізнес часто порівнюють із професійним спортом. Командна робота на спільний результат, здорова конкуренція і переможний азарт, вихід на нові рівні, ринки й іноді ринги. Для формування виграшної стратегії агровиробник повинен чітко розуміти правила гри, знати технологічні алгоритми, брати до уваги всі можливі фактори, постійно прокачувати свої знання, підвищувати ефективність і продуктивність, шукати нові ідеї і впроваджувати кращі світові практики. Оптимальні рішення часто знаходяться на зламі абсолютно протилежних точок зору. Новий формат дозволяє нам сфокусуватися на питаннях, які турбують аграріїв сьогодні, і надати їм різні результативні комбінації успіху, перевірені експертним досвідом», зазначає Сергій Вітер, Керівник проєкту Open Agribusiness.

15 липня інноваційно-технічний комплекс Kernel у селі Фарбоване Київської обл. трансформується в АгроРинг, на якому зустрінуться відомі топові спікери:

 • Роман Лещенко, Міністр аграрної політики та продовольства України

 • Тимофій Милованов, Ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

 • Ігор Мазепа, Генеральний директор і засновник інвестиційної  компанії Concorde Capital, Ironman 

 • Андрій Оністрат, Екс-банкір, бізнесмен, автор YouTube-каналу «Бегущий Банкир», Ironman

 • Микола Горбачов, Президент Української Зернової Асоціації

 • Катерина Конащук, Trend&Hedge Club, Засновник, Партнер

 • Іван Слободяник, Голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів

 • Михайло Соколов, Заступник голови організації «Всеукраїнська Аграрна Рада» та ін.

На Аграрний ринг також вийдуть експерти Kernel, які поділяться найефективнішими агровиробничими кейсами:

 • Євген Осипов, СЕО Kernel

 • Олександр Головін, Генеральний директор ТОВ «Кернел-Трейд», Директор із закупівель зернових та олійних культур

 • Євгеній Сапіженко, Заступник директора Агробізнесу Kernel з інноваційного і цифрового розвитку

Програмою АгроРингу передбачена унікальна польова частина заходу, під час якої Kernel розкриє нові агровиробничі секрети, а також чотири експертних раунди:

 • PROІнноваціїбатл з точного землеробства.

 • PROTrade. Продати не можна триматизапеклий поєдинок прихильників різних торгових стратегій.

 • PROЗемлятактичне тренування з питань ринку землі під керівництвом представників найбільш потужних аграрних та інвестиційних компаній.

 • PROІнвестиціїнайгарячіша дискусія про тренди майбутнього і перспективні ніші, в які можуть інвестувати агровиробники.

Дізнатися деталі програми та придбати квиток можна тут.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Цифра дня: Державна зернова корпорація скоротила квартальний прибуток в 25 разів

Теґи: 

АТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (ДПЗКУ) за підсумками січня-березня 2021 року скоротила чистий збиток в 25 разів у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року - до 148,82 млн грн.

Відповідно до звітності компанії, її дохід від реалізації продукції за вказаний період скоротився на 7,1% - до 2,27 млрд грн, передає Інтерфакс-Україна.

За січень-березень 2021 року ДПЗКУ отримала 36,35 млн грн валового збитку проти 19,86 млн грн валового прибутку за аналогічний період минулого року.

ДПЗКУ за підсумками 2020 року збільшила чистий збиток в 3,8 рази в порівнянні з 2019 роком - до 5,86 млрд грн. Держпідприємство в 2020 році скоротило дохід від реалізації продукції вдвічі - до 7,12 млрд грн.

Джерело: biz.censor.netУнікальні долота Väderstad BreakMiх - якісний обробіток ґрунту

Унікальні долота Väderstad BreakMiх забезпечують ефективне розпушування нижніх ущільнених шарів з одночасним інтенсивним перемішуванням рослинних решток з верхнім шаром ґрунту на глибину до 30 см. 
 
Міцні металеві пластини з покриттям карбіду вольфраму роблять долото стійким до пошкоджень та забезпечують якісний обробіток  ґрунту на задану робочу глибину. Завдяки цим параметрам термін експлуатації доліт збільшується. 
 
BreakMix долота можна використовувати як для основного так і передпосівного обробітку ґрунту в господарствах з більш важкими ґрунтами, що схильні до переущільнення. 
 
Такі долота встановлюються на лапові культиватори Väderstad Opus 400-700 та TopDown 300-900. 

Детальніше про долота BreakMiх.
 Акції агрокомпанії Кернел почали торгуватися на Українській біржі

Про це повідомили в інвесткомпанії Dragon Capital, пише  НВ.

«До тепер акції компанії Кернел торгувалися лише на Варшавській біржі, але ми вважаємо, що такий якісний актив має бути доступний для українських інвесторів: як інституційних, так і роздрібних. Саме тому Dragon Capital ініціював подвійний лістинг цих акцій в Україні», — відмітив Денис Мацуєв, керуючий директор Dragon Capital.
Він підкреслив, що компанія Кернел протягом останніх семи років щороку платила дивіденди. Код компанії на Українській біржі - KER.

«Поки в Україні нема IPO локальних компаній, альтернативою для цього є заведення в Україну іноземних акцій, зокрема, акцій компаній, які володіють активами в Україні та торгуються на іноземних торгових майданчиках, таких як LSE, NYSE, NASDAQ, WSE», — прокоментував голова правління Української біржі Артемій Єршов.

Кернел є найбільшим виробником соняшникової олії, що оперує близько 18% потужностей з переробки соняшнику в Україні, а також найбільшим експортером зернових культур з часткою ринку близько 16%. За перші 9 місяців 2021 фінансового року компанії (липень 2020 — березень 2021) доходи компанії зросли на 37% рік до року (до майже $4 млрд) завдяки зростанню обсягів переробки та експорту зернових та олійних культур, а також зростаючим цінам на сировинні товари. Чистий прибуток Кернела зріс у 4,6 рази — до $348 млн.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Ситуація на полях: від засух до надмірних дощів – як тривалі червневі зливи вплинули на посіви

Про те, як посіви переносять часті дощі цього року, і чи завжди корисні опади для агрокультур ми поговорили з головним агрономом Ristone Holdings Віталієм Бровенко.

– У минулі роки аграрії скаржилися на відсутність дощів, в цьому році створюється відчуття, що погода вирішила розплатитися відразу за кілька сезонів. Чи добре це для агрокультур, або у такої ситуації є свої підводні камені?

– Все добре в міру, і дощі зокрема. За останніми даними моніторингу, на наших полях з початку місяця випала подвійна норма опадів, а в окремих господарствах – навіть потрійна. І така ситуація, звісно, має свої негативні сторони. Один із найголовніших наслідків таких частих дощів – це промивання внесених добрив в глибокі шари ґрунту, особливо це стосується ЗЗР, оскільки ще користуємося Ацетохлором.

Це досить неприємна ситуація, оскільки заходи по внесенню добрив – це помітна стаття витрат для будь-якого аграрного підприємства, а позитивний результат від цих заходів отримати не вдасться. Але і це ще не все.

Часті дощі також підвищують ризик появи хвороб на посівах, а на полях з великими ухилами вони несуть також загрозу змиву ґрунту. А в цьому році спостерігалися не тільки сильні дощі, а й грози з градом, через які у багатьох аграріїв, в тому числі і на окремих ділянках наших полів, полягли посіви ячменю і пшениці. А це ускладнює збиральні роботи, призводить до часткової втрати врожаю.

– Які додаткові заходи ви вживаєте, щоб мінімізувати загрози надмірної вологості на полях холдингу? Якось коригуєте свій догляд за рослинами?

– В цілому, підприємства нашого холдингу встигли вчасно внести ЗЗР, а зокрема провели дві фунгіцидні обробки озимої пшениці. Зараз вносимо фунгіциди на соняшник, щоб захистити рослини від хвороб.

– Як червневі дощі позначаться на прогнозах врожаю в цьому році?

– За підсумками моніторингу полів холдингу в кінці травня ми отримали досить хороші перспективи на врожай в цьому році. Тривалі дощі, звісно, внесли невеликі корективи, про які вже говорив вище – це і промивання ЗЗР, і полеглі посіви, розвиток хвороб. Але ми вже працюємо над тим, щоб звести до мінімуму ці загрози, тому очікуємо, що втрати будуть несуттєвими і компенсуються завдяки гарному догляду за рослинами і достатній кількості вологи в ґрунті.Два держбанки реструктуризували "молочні" борги групи "Континіум"

Про це пише finbalance.com.ua.

За даними ПрАТ "Дубномолоко", 2 липня плануються збори його акціонерів, на яких буде розглядатися в т.ч. питання затвердження правочинів, які

- укладені між підприємством (як поручителем ТОВ "Комо-Експорт") і Укрексімбанком у травні та листопаді 2020 року;

- укладені між підприємством (як поручителем ТОВ "Клуб сиру") і Ощадбанком у рамках фінансової реструктуризації боргу ТОВ "Клуб сиру" в 2020 році.

ПрАТ "Дубномолоко" випускає тверді та плавлені сири під торговою маркою «Комо». За даними держреєстру, бенефіціари компанії - Степан Івахів та діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва (Роман і Софія), яким належить група “Континіум” (серед її активів - в т.ч. мережа АЗС WOG і Банк інвестицій та заощаджень).

За даними Секретаріату фінансової реструктуризації, в липні 2020 року Ощадбанк завершив процедуру фінансової реструктуризації заборгованості ТОВ "Клуб сиру" (сума не уточнювалася).

У переліку пов’язаних осіб боржника фігурує в т.ч. ТОВ "Комо Україна", ТОВ "Комо-Експорт", ПрАТ "Дубномолоко", ТОВ "Дубровицямолоко", ТОВ "Канівсиртрейд", ПАТ "Житомирмолоко", ПрАТ "Львівський міський молочний завод", ДП "Новоград-Волинський сирний комбінат", ПАТ "Володимир-Волинський КМП", ПАТ "Бродівський завод СЗМ", Fromer Holding Limited, Yratia Holding ltd, Milkonica Holding Group Limited.

За даними держреєстру, бенефіціарами ТОВ "Клуб сиру" є Степан Івахів, Роман і Софія Єремеєві.

02.03.2021 Верховний Суд вирішив залишити без змін рішення судів попередніх інстанцій у справі №914/3734/15, якими було затверджено ліквідаційний баланс збанкрутілого ПрАТ “Галичина” та ліквідовано цю компанію (пов’язана з групою “Континіум”).

Суди констатували, що з огляду на недостатність майна боржника, вимоги низки кредиторів (у т.ч. Укрексімбанку - на 1,24 млрд грн, а також низки структур, пов’язаних з групою “Континіум”, зокрема, ТОВ «Золотий екватор» - 43,55 млн грн, ТОВ «ВОГ Рітейл» - 53,25 млн грн, ТОВ «Молочна компанія «Галичина» - на 119,95 млн грн, “Банку інвестицій та заощаджень” - 4,57 млн грн тощо), які не були погашені в ході ліквідаційної процедури, вважаються погашеними відповідно до ч. 7 ст. 64 Кодексу з процедур банкрутства.

ПрАТ “Галичина” було визнане банкрутом постановою Госпсуду Львівської області від 30.08.2018.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.