Кількість споживачів хліба в Україні від початку війни скоротилася на 2-3 млн

Кількість споживачів хліба в Україні від початку війни скоротилася на 2-3 млн
Фото: з відкритих джерел

Кількість споживачів хліба в Україні від початку повномасштабного російського вторгнення скоротилася на 2-3 млн, тоді як падіння виробництва хліба в країні в січні-липні становило 15-20%, хоча цей показник значно варіюється залежно від віддаленості регіонів від зони бойових дій.

Такі дані, що опосередковано дають змогу оцінити наявне в країні населення, повідомив перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) і директор ТОВ “Київ Хліб” (ТМ “Київхліб”) Юрій Дученко в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“За 7 місяців падіння виробництва становило близько 15-20% залежно від регіону. На сході цей показник набагато більший, ніж на заході. На заході є навіть цифри в 100% і 105% від попереднього періоду. Це пов’язано насамперед з міграцією населення, зупинкою і руйнацією підприємств і зменшенням купівельної спроможності населення. Сьогодні, за моїми оцінками, кількість споживачів хліба зменшилася приблизно на 2-3 млн”, – уточнив представник галузі в інтерв’ю.

Дученко наголосив, що від початку війни близько 20% хлібозаводів зупинили роботу через воєнні дії, окупацію чи знищення росіянами. При цьому додаткове побоювання у хлібопекарів викликає можливе зростання цін на природний газ уже восени, що змусить закритися ще до 10% підприємств, а тих, які залишаться, – підвищити ціни на свою продукцію.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kilkist-spozhyvachiv-hliba-v-ukrayini-vid-pochatku-vijny-skorotylasya-na-2-3-mln
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати