178171

Китайці будуть пити українське пиво

Пивоварня «Уманьпиво» розпочала експорт своєї продукції до Китаю. 19 серпня відбулося відвантаження першої партії.

"Відвантажили перший із чотирьох контейнерів, а це понад 31 тисяча пляшок продукції. Експортуємо на Далекий Схід 6 видів пива — це «Жигулівське», «Медове», «Пшеничне», «Waissburg Lager», «Waissburg Red Ale», «Waissburg Blanche». Враховуючи високий попит Китаю, ми зацікавлені у розширенні експорту на цей ринок", — каже СЕО компанії «Уманьпиво» Ігор Кисіль.

Це вже четвертий експортний напрямок, відкритий компанією протягом цього року. Окрім Китаю, у 2020 році компанія розпочала експорт до Білорусі, Казахстану та Уругваю. Нагадаємо, що загалом пивоварня експортує свою продукцію у понад 10 країн світу, зокрема до Ізраїлю, Польщі, Молдови, Німеччини і т.д.

Довідка:
Пивоварня «Уманьпиво» — український виробник пива, сидру, квасу та лимонаду. Це одна з найстаріших пивоварень України, заснована у 1878 році. Підприємство випускає натуральне чисте пиво згідно Баварського закону про чистоту пива 1516 року (у складі вода, солод і хміль) та не використовує у виробництві жодних замінників солоду.

Джерело: agroperspectiva.com

ЄБРР виділив Agrofusion € 10 млн

Про це свідчать дані на саййте ЄБРР, пише agroportal.ua.

«Позика буде використана для фінансування зростаючих потреб в оборотному капіталі Agrofusion Group. Цей проект був схвалений в контексті реакції банку на пандемію COVID-19 », - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що фінансування забезпечить необхідну ліквідність сільськогосподарської та переробної діяльності компанії до листопада 2020 року і далі.

«Таким чином, це допоможе групі зберегти свої інвестиції, які були частиною початкового проекту банку і Agrofusion, затвердженого в 2017 році», - уточнили в ЄБРР.

Довідка: Agrofusion - вертикально інтегрований сільськогосподарський холдинг із замкнутим циклом виробництва, по вирощуванню томатів і їх подальшою переробкою в томатну пасту. Підприємства компанії розташовані на півдні України - в Миколаївській і Херсонській областях. Компанія об'єднує три заводи, 20 тис. га зрошуваних земель і два тепличних комплекси по вирощуванню розсади. Холдинг виробляє томатну пасту під торговою маркою ТМ «Інагро».

Ваш вибір 'Подобається'.

«Агроінвест Холдинг» просить у влади допомоги для протистояння рейдерам

Про це йшлося під час прес-конференції на тему: «Захоплення агропідприємства «Труд-2012», структурного підрозділу «Агроінвест Холдингу».

Нагадаємо, 23 липня рейдерське захоплення розпочалося із арешту харківського інвестора Олега Кияшка, співзасновника «Агроінвест Холдингу».

«Цей арешт є результатом змови директора господарства „Труд 2012“ Володимира Басистого, який був на посаді до 26 липня 2020 року. За даними попереднього розслідування, для реалізації своїх злочинних планів він заручився підтримкою місцевих силовиків з Нацполіції і СБУ», — розповідає Ярослав Смілянський, адвокат ФГ «Труд 2012».

За його словами, зловмисники вважали, що за період арешту Кияшка, вони зможуть вивести кошти із господарства «Труд 2012» та заволодіти паями громадян. Перед призначенням нового директора Олександра Водоріза, Басистий намагався силою захопити це підприємство. В ніч на 26 липня на підприємство прибуло близько 20 чоловік в балаклавах, які спробували захопити господарство.

З метою тиску на «Труд 2012» було захоплено зерновоз із вже намолоченим зерном. Рішенням суду було визнано безпідставність вилучення цього зерна та повернуто його власнику. Під час розгляду справи було встановлено, що директором підприємства є Олександр Водоріз. Внаслідок чого зерно та зерновоз було повернуто законному власнику.

Олександр Водоріз, керівник ФГ «Труд 2012», розповідає, що 27 липня 2020 року він офіційно вступив на посаду директора підприємства та отримав інформацію, що колишній директор підприємства спробував зробити рейдерське захоплення підприємства та присвоїти основні обігові кошти.

«Як тільки я розпочав проводити інвентаризацію, все стало на свої місця. Мені стало зрозуміло, що систематично, таємно та безпідставно із рахунків підприємства знімалися мільйони гривень. Також не вистачає багато зерна. Крім цього, спостерігається повна невідповідність по заробітній платі працівникам», — зауважив Водоріз.

Керівник ФГ «Труд 2012» додає, що чинити перепони розпочали із самого початку його роботи. Системно надходили телефонні дзвінки із погрозами, що він не зможе працювати, що підприємству не дадуть можливість вивезти зерно. «Зерно — це найголовніше. Зерно — це оплата пайовикам, оплата заробітної плати, паливо, матеріали, техніка. Нам декілька разів намагалися чинити перепони при вивезенні зерна люди із автоматами та балаклавами», — зазначив Олександр Водоріз. Слід додати, що на ФГ «Труд 2012» працюють 72 особи. Земельний банк господарства складає — 4,5 тис. га. Середня заробітна плата складає 10−11 тис. гривень.

«Якщо щось станеться, ми не зможемо навіть засіяти цих 4,5 тис. га. Ми просимо надати допомогу, яка наразі необхідна для нас. Ми забезпечуємо майже усіх селян робочими місцями. У піковий сезон на підприємстві працюють близько 100 людей. Саме тому, щоб зберегти все це нам так необхідне сприяння у вирішенні ситуації», — стверджує Віктор Сосницький, керівник ТОВ «Агроінвест Холдинг».

На думку Миколи Купрєєва, генерального директора ТОВ СП «Мелехівське», депутата обласної ради, сільське господарство — це завжди ризик. ТОВ «Агроінвест Холдинг» входить в число сумлінних платників податків Харківської області.

«Незважаючи на складний період у аграрному секторі, підприємство продовжує розвиватися. Крім того, господарство сприяє і розвитку громади, вкладаючи кошти у ремонт шкіл, ФАПів. Також наразі гостро стоїть питання підготовки до посівної. Робота підприємства паралізована. Якщо ми вчасно не підготуємося — то це завдасть значних збитків. Необхідно розібратися у ситуації. Вищестоячим органам необхідно створити умови, щоб люди могли працювати», — вважає Купрєєв.

Зауважимо, що вже є декілька звернень директора ФГ «Труд 2012» до правоохоронних органів щодо Володимира Басистого з приводу зловживання ним посадовим становищем, а також заволодіння ним грошових коштів, які належать господарству. За попередніми розрахунками, збитки по рахункам становлять понад 20 млн гривень, понад 3 тис. тонн — несходження по залишкам зерна та понад 200 тис. тонн — по інвентаризації матеріалів та основних транспортних засобів.

«Просимо вжити заходів щодо переслідування та незаконного утримування під вартою харківського інвестора Олега Кияшка, співзасновника „Агроінвест Холдингу“. Крім того ми просимо провести внутрішню перевірку стосовно співробітників СБУ і Національної поліції, які вживають заходів щодо незаконного блокування підприємства та здійснюють тиск на нього», — заявив Ярослав Смілянський.

Довідка: ТОВ «Агроінвест Холдинг» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, до складу якого входять 5 сільськогосподарських підприємств. Земельний банк складає 22 тис. га, сільськогосподарські угіддя зосереджені в Харківській області. Основна сфера діяльності: виробництво зернових, зернобобових та олійних культур, вирощування, зберігання, торгівля сільськогосподарською продукцією. Профільні культури — кукурудза, соняшник, ячмінь, пшениця, рапс та інші культури. ТОВ «Агроінвест Холдинг» входить в число сумлінних платників податків Харківської області. Обсяг податкових відрахувань в 2019 році склав понад 8 млн грн. У компанії працює близько 300 чоловік. Довгострокове партнерство з банківським сектором дозволяє компанії активно залучати кредитні кошти для внутрішніх інвестицій, підвищення ефективності виробництва і підвищення його рентабельності. До початку 2020 року кредитний портфель склав понад 50 млн грн. Досягнення «Агроінвест Холдингу» протягом ряду років були відзначені нагородами: «Лідер галузі — 2016» (Leader of the branch), «Лідер року — 2017», «Лідер галузі — 2019». Засновником і співвласником компанії є харківський бізнесмен Олег Кияшко.

Джерело: Agravery.com

Український виробник пива вийшов на ринок Казахстану

Про це повідомляє прес-служба пивоварні «Уманьпиво».

«Наша пивоварня стала першим пивним брендом, який зайшов на цей ринок. Перша відправка — понад 23 тисячі пляшок пива. Вже найближчим часом у мережевих супермаркетах Казахстану можна буде купити продукцію нашої пивоварні», — розповів Ігор Кисіль, СЕО компанії «Уманьпиво».

Слід додати, що підприємство експортує свою продукцію у понад 10 країн світу, зокрема до Ізраїлю, Польщі, Молдови, Німеччини, Білорусі.

Джерело: Agravery.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Великий вітчизняний агрохолдинг скоротив чистий прибуток у 4 рази

Згідно зі звітом компанії на Варшавській фондовій біржі, її консолідований виторг за січень-червень цього року скоротився на 23,6% - до EUR172,13 млн, оскільки більша частина врожаю зернових і олійних культур минулого року була продана в 2019 році. В результаті на сільськогосподарський сегмент довелося 32% від загальної виручки у порівнянні з 46% за перше півріччя 2019. Виручка в сегменті сільськогосподарського виробництва знизилася в 1,9 разу - до EUR54,47 млн. На експорт довелося 96% виручки сегмента в порівнянні з 91 % в січні-червні 2019 року.

Цукровий сегмент в звітному періоді показав зростання виручки на 3% - до EUR56,8 млн на тлі стабільних обсягів продажів і збільшення ціни реалізації цукру на 7% р/ р - до EUR354 за тонну. Експорт склав 9 тис. тонн, що на 36% нижче за показник у першому півріччі 2019, оскільки світові ціни не заохочували експорт з України.

Виручка в сегменті переробки сої знизилася на 12% - до EUR40 млн через зниження обсягів продажів. На експорт припало 86% виручки сегмента. Сегмент тваринництва забезпечив виручку розміром EUR18,08 млн, що на 8% більше, ніж у січні-червні 2019 року, що обумовлено більш високими цінами на молоко, які компенсували зниження обсягів продажів.

Загалом експорт компанії забезпечив EUR92 млн, або 53% консолідованої виручки компанії.

Валовий прибуток "Астарти" знизився в звітному періоді на 8,2% - до EUR64,9 млн, що відповідає рентабельності валового прибутку в 38% (проти 31% в першому півріччі 2019). EBITDA знизилася на 4% - до EUR67 млн, EBITDA margin склала 39% проти 31% за січень-червень 2019 року.

"Астарта" повідомила про операційні грошові потоки в розмірі EUR46 млн у порівнянні з EUR97 млн у першому півріччі 2019. У звіті наголошується, що капітальні витрати при жорсткому контролі склали на рівні EUR10 млн.

"Ці заходи дозволили компанії погасити ще EUR20 млн банківського боргу. В результаті чистий борг знизився до EUR239 млн, що відповідає співвідношенню чистий борг / EBITDA на рівні 3,2x на кінець першого півріччя 2020. Станом на кінець січня-червня 2020 року порушення певних ковенант все ще мало місце, але керівництво вважає, що банки не будуть прискорювати погашення кредитів", - йднться в звіті компанії.

У звіті "Астарти" зазначається, що напередодні посівного сезону 2020 року компанія зосередила увагу на модернізації сільгосптехніки в рамках капітальних витрат на технічне обслуговування. Застарілі 47 тракторів були замінені на 31 новий від John Deere, що дозволило зробити точну посадку (в межах 3 см) і вивільнити до 30 співробітників. "Астартою" також було закуплено інше сільськогосподарське обладнання, таке як сівалки і обприскувачі.

Станом на 12 серпня компанія зібрала ранні зернові культури, такі як озима пшениця та ріпак, у кількості 230 тис. тонн і 4 тис. тонн при середній врожайності 4,8 т / га і 2,6 т / га, відповідно.

Як повідомлялося, "Астарта" в 2019 році отримала EUR1,69 млн чистого прибутку проти EUR18,26 млн чистого збитку в 2018 році, виручка зросла на 20,4% - до EUR448,01 млн.

"Астарта" - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у восьми областях України. У його складі вісім цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком 243 тис. га і молочні ферми з 24 тис. голів великої рогатої худоби, сім елеваторів, біогазовий комплекс і завод з переробки сої в Полтавській області (ТОВ "Глобинський переробний завод").

Джерело: Інтерфакс-Україна

 

Співвласник мережі супермаркетів «Сільпо» купує агрофірму на Буковині

Співвласник торгово-промислової групи Fozzy Group Володимир Костельман планує придбати "Агрофірму "Оршівську" в Чернівецькій області у компанії "Сварог Вест Груп".

Як повідомляє БізнесЦензор, про це йдеться у документах Антимонопольного комітету України.

Зазначається, що він планує купити понад 50% капіталу агрофірми.

ТОВ "Агрофірма "Оршевська" входить до складу агрохолдингу "Сварог Вест Груп". Група об'єднувала підприємства в Хмельницькій, Чернівецькій та Житомирській областях з земельним банком близько 40 тис. га, займалася рослинництвом, тваринництвом і садівництвом.

Fozzy Group - один з найбільших українських ритейлерів з близько 690 торговими точками на всій території країни. Станом на 2019 рік загальна площа магазинів Fozzy Group становила понад 1 млн кв. м.