Майбутнє агросектору – орієнтація на внутрішній попит та підкорення європейських споживачів

Майбутнє агросектору – орієнтація на внутрішній попит та підкорення європейських споживачів
Фото: з відкритих джерел

Попри складні часи та руйнівні наслідки, війна дає шанс Україні перетворитися із “сировинного придатку” на виробника продуктів із доданою вартістю. Тимчасове зняття мит до ЄС – це можливість завоювати європейський ринок.

Про це сьогодні під час брифінгу в Media Center Ukraine розповів заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

«Життя під час воєнного стану стало іншим. Якщо бізнес хоче жити і розвиватись,  треба ставати на рейки нової реальності. Через блокаду портів і неможливість експортувати, агросектору доцільно  перелаштовуватись і обирати культури, які можна реалізувати в Україні. Це вже відбувається. Цьогорічна посівна показала зміну структури посівів. Аграрії  нарощують посіви гречки, проса, овочів. Останнє особливо актуально в умовах окупації Херсонської та частини Запорізької областей. Тож фермери центральних та західних областей почали вирощувати більше овочів», – зазначив Денис Марчук.

Сьогодні активно говорять про те, що війна дає унікальний шанс для налагодження активної переробки аграрної сировини в межах України.

«Є позитивні сигнали від Мінагрополітики: планується збільшення кредитного портфелю, щоб налагодити переробку і виробляти товари з більшою доданою вартістю. Такі товари простіше експортувати. До того ж ЄС сьогодні зняв мито для української продукції, і для нас відкрився колосальний  ринок у 150 млн платоспроможного населення. Маємо шанс завоювати європейського покупця, але для цього потрібно більше переробляти», – вважає Денис Марчук.

Разом з тим варто докласти зусилля для деблокади портів. «Задача номер один сьогодні – відновити експорт. Світ має долучитись до цього питання. Україна забезпечить себе продуктами харчування, але інші країни будуть страждати без української продукції», – наголосив заступник голови ВАР.

Незабаром в Україні розпочнуться жнива і з новою силою загостриться питання забезпечення аграріїв паливом. «Скоро розпочнеться підготовка до збиральної кампанії, і тут треба підтримка від держави, від партнерів – по забезпеченню агросектору паливно-мастильними матеріалами», – додав Денис Марчук.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/majbutnye-agrosektoru-oriyentacziya-na-vnutrishnij-popyt-ta-pidkorennya-yevropejskyh-spozhyvachiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати