Мінагрополітики підтримує законопроект про об’єднання сільськогосподарських товаровиробників

Мінагрополітики підтримує законопроект про об’єднання сільськогосподарських товаровиробників
Фото: з відкритих джерел

Законопроект «Про об’єднання сільськогосподарських товаровиробників» детально обговорили під час засідання круглого столу, на якому були присутні представники аграрних асоціацій, агроринку та радник Міністра аграрної політики та продовольства України Михайло Соколов.

Зокрема, було розглянуто питання правового статусу об’єднань сільськогосподарських товаровиробників, їхню структуру, взаємодію з громадськими організаціями та державними органами влади. А також, функції та повноваження об’єднань сільськогосподарських товаровиробників та громадських організацій.

Михайло Соколов наголосив, що Мінагрополітики підтримує законопроект № 8149 «Про об’єднання сільськогосподарських товаровиробників», який водночас є євроінтеграційним, і пришвидшуватиме виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

«Прийняття цього законопроекту є необхідним саме для того, щоб надати об’єднанням агровиробників можливості саморегулювання, в тому числі делегувати деякі функції, які зараз виконує держава. Законопроект не передбачає можливості будь-якої підприємницької або господарської діяльності організаціями виробників. Це принципово», – зазначив Михайло Соколов.

Він також підкреслив, що відповідним законопроектом організаціям надається можливість об’єднуватися та надавати свої висновки щодо регуляторних актів, які стосуються їхньої сфери діяльності.

За результатами круглого столу Михайло Соколов запропонував представникам агроасоціацій та ринку надати конкретні зауваження до норм законопроекту, або пропозиції щодо їх доповнення, аби до другого читання спільно напрацювати поправки та запропонувати їх до розгляду профільному комітету.

«Ми відкриті до пропозицій і фахового обговорення питань щодо законопроекту», – резюмував Михайло Соколов.

Нагадаємо, Проект Закону України № 8149 готується до першого читання у Верховній Раді України. Він розроблений з метою виконання євроінтеграційних зобов’язань України в частині визначення правових та організаційних засад визнання державою об’єднань сільськогосподарських товаровиробників (організацій виробників, асоціацій організацій виробників та міжгалузевих організацій), надання таким об’єднанням статусу репрезентативних, створення умов для саморегулювання такими об’єднаннями сільськогосподарської діяльності їх членів, а також умов для делегування репрезентативним об’єднанням сільськогосподарських товаровиробників окремих повноважень органів державної влади з регулювання сільськогосподарської діяльності.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minagropolityky-pidtrymuye-zakonoproekt-pro-obyednannya-silskogospodarskyh-tovarovyrobnykiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати