МінАПК продовжує вдосконалювати рибогосподарську політику та адаптовувати її до стандартів ЄС

МінАПК продовжує вдосконалювати рибогосподарську політику та адаптовувати її до стандартів ЄС
Фото: з відкритих джерел

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня взяв участь у сьомому засіданні Підкомітету з питань економічного та галузевого співробітництва між Україною та Європейським Союзом. У фокусі обговорення був Кластер 5 – сільське господарство та розвиток сільських районів, рибальство та морська політика, Дунайський регіон, транскордонне та регіональне співробітництво.

Рибне господарство виступає важливим елементом продовольчої безпеки України та світу в цілому. Його розвиток шляхом створення ефективних механізмів збереження, раціонального використання водних біоресурсів та розвитку аквакультури, є одним з пріоритетів державної політики.

Віталій Головня у своєму виступі окреслив деталі реформи рибної галузі, зокрема законодавчі та нормативно-правові зміни; назвав основні пріоритети морської політики в Україні.

Наразі Мінагрополітики напрацьовує низку актів, покликаних удосконалити механізми управління водними біоресурсами, забезпечення їх збереження та раціонального використання, підвищити якість та ефективність систем контролю рибальства і боротьби з незаконним, непідзвітним та нерегульованим рибальством, створити рівні умови доступу до експлуатації запасів водних біоресурсів, забезпечити розвиток аквакультури, врегулювати питання здійснення любительського та спортивного рибальства тощо.

«Мінагрополітики продовжує працювати над адаптацією рибогосподарської політики до стандартів ЄС, а також у цілому над її вдосконаленням. Саме зараз спільно з експертами ЄС ми створюємо проект Державної стратегії розвитку галузі рибного господарства на період до 2030 року. У документі будуть визначені стратегічні цілі та показники для розв’язання економічних, екологічних і соціальних проблем галузі, а також шляхи розвитку», – розповів Віталій Головня.

Він також додав, що вже на завершальному етапі розгляду перебуває питання щодо приєднання України до Угоди про заходи держави порту з недопущення, стримування та ліквідації незаконного рибальства.

Окремо заступник міністра акцентував на тих негативних наслідках, яких зазнали внутрішні води, морське середовище та прибережні території у Чорному морі через російське вторгнення. Крім того, через мінування та забруднення акваторії наразі неможливо проводити рибогосподарську діяльність та дослідження.

Перегляди: 10
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minapk-prodovzhuye-vdoskonalyuvaty-rybogospodarsku-polityku-ta-adaptovuvaty-yiyi-do-standartiv-yes
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    МХП впроваджує професію м’ясних сомельє для мережі «М’ясомаркет» 

    Одеська хлібобулочна компанія отримала грант від держави майже на 7 млн гривень

    Сподобалось навіть принцу: в ЕС вперше дегустували м’ясо із клітин

    Ірак стає важливим ринком збуту для українського яблука

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    БІЛЬШЕ НОВИН