У Мінекономіки переконують, що цінова ситуація в Україні залишається стабільною

У Мінекономіки переконують, що цінова ситуація в Україні залишається стабільною
Фото: з відкритих джерел

За даними Держстату у вересні 2021 року, після дефляції серпня, споживчі ціни дещо підвищились – на 1,2% (мінус 0,2% у серпні), проте цінова ситуація залишається стабільною. Про це йдеться у повідомленні Мінекономіки.

“Незначне зростання цін у вересні обумовлене, перш за все, збереженням тиску з боку високих цін на продовольство та енергоносії на зовнішніх ринках. Так, за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) у вересні 2021 року середнє значення Індексу продовольчих цін збільшилося на 1,2% порівняно з серпнем”, – зазначили у відомстві.

Що стосується енергоносіїв, то, за даними Світового банку, середня ціна на природний газ на європейському ринку за вересень підвищилася на 48,1%, у річному обчисленні – в 5,8 раза і досягла 646,4 дол. США за 1 тис. м3. В той же час зростання тарифів для населення на природний газ в Україні у вересні становило лише 1,8%.

“Також певний вплив на ціни в Україні у вересні мав фактор сезонності. Зокрема, сезонно подешевшали фрукти, олія соняшникова, цукор за рахунок сезонного насичення продовольчого ринку цією продукцією”, – підкреслили у Мінекономіки. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minekonomiky-czinova-sytuacziya-v-ukrayini-zalyshayetsya-stabilnoyu-popry-tysk-vysokyh-zovnishnih-czin
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати