Мінекономрозвитку пропонує скасувати гарантійний фонд зі складських документів на зерно

Теґи: 

Про це йдеться в офіційному повідомленні, розміщеному на сайті міністерства.

«Проект закону скасовує гарантійний фонд виконання зобов'язань за складськими документами на зерно як структуру, яка не відповідає сучасним реаліям і очікуванням функціонування ринку зерна в Україні», - йдеться в повідомленні.
Крім того, законопроект врегулює питання виключення норми нереалізованого проекту, оскільки зазначений фонд, створений у 2013 р., так і не розпочав свою діяльність.

Також уточнюється, що даний законопроект підготовлений в рамках виконання Плану заходів з дерегуляції господарської діяльності та поліпшення бізнес-клімату, затвердженого розпорядженням Кабінету міністрів України від 04 грудня 2019 року №1413.

"Проект закону, пояснювальна записка, порівняльна таблиця та аналіз регуляторного впливу до проекту закону розміщено на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку в розділі «Оголошення». Пропозиції та зауваження щодо документу приймаються в письмовій та електронній формі протягом місяця з моменту публікації», - уточнили в міністерстві.

Нагадаємо, що це вже не перша спроба скасування даної структури. Аналогічний законопроект був внесений урядом України на розгляд ВР у грудні 2015 р., однак у підсумку так і не був прийнятий.

Джерело: АПК-Інформ

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Нові ринки: куди вітчизняні аграрії стали продавати більше пшениці

Про це повідомляє прес-служба Асоціації "Борошномели України".

Відзначається, що за підсумками двох місяців поточного сезону основними покупцями української пшениці були Індонезія, яка закупила 720,5 тисячі тонн (+2% до показника 2019/20 МР), Бангладеш - 519,2 тисячі тонн (+13%) І Єгипет - 507,9 тисячі тонн (-4%). На частку цих країн припадає близько 35% Всього відвантаженого з України обсягу пшениці. 

Також експерти зазначають істотний приріст поставок української пшениці до Марокко - в 5,2 раза в порівнянні з аналогічним періодом 2019/20 МР (452,3 тисячі тонн), Тунісу - на 87% (310,1 тисячі тонн), Південної Кореюї - в 4,4 раза (253,8 тисячі тонн) та Лівії - у 2,7 раза (169,9 тисячі тонн). Водночас Філіппіни в липні-серпні скоротили закупівлі українського зерна на 32% щодо попереднього сезону – до 328,7 тисячі тонн, а Таїланд – на 24%, до 192,8 тисячі тонн.

Джерело: УНІАН

У Держпродспоживслужбі розповіли про небезпечні продуктові виробництва в Україні

Про це УНН повідомили у відомстві.

"У зв’язку з виникнення та розповсюдженням небезпечних хвороб тварин у 2020 році прийнято 3 тис. 86 рішень державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, відповідно до яких встановлено обмеження, які стосувалися усунення ймовірного зараження та розповсюдження хвороб тварин", - розповіли у Держпродспоживслужбі.

Там додали, що Держпродспоживслужба вповноважена призупиняти роботу сумнівних виробництв і лише у першому півріччі таких нараховано півтисячі.

"За 6 місяців 2020 року тимчасово припинено виробництво та/або обіг харчових продуктів у 478 випадках", - розповіли контролери.

Держгеокадастр готує «шокуючі» цифри про використання державних земель

У найближчий час Держгеокадастр представить дані щодо балансу земель державних підприємств Україні, зокрема, використання їх Міносвіти, Мін’юстом, Міноборони та колишнім Мінагрополітики. Про це під час онлайн-конференції заявив голова Держгеокадастру Роман Лещенко, пише agropolit.com.
 
«Ми на сьогодні закінчуємо інвентаризацію державних підприємств, зокрема земель сільськогосподарського призначення, які перебувають на балансі Міносвіти, Мін’юсту (пенітенціарної служби), Міноборони, також інвентаризацію проводимо земельна балансі підприємств АПК... Робимо аудит, маємо шокуючи цифри. Найбільша проблематика у тому, що до моменту реалізації земельної реформи державні підприємства використовували різні схеми для виведення обігових коштів з підприємств, землі нещадно експлуатувалися, податки практично не платилися, а тіньовий прибуток зашкалює. Підприємства мають сотні кримінальних справ. Далі так не може бути», – наголосив він.

Ваш вибір 'Подобається'.

Порти Чорноморськ і Бердянськ передадуть у концесію - Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна розглядає можливість передання в концесію портів Чорноморськ і Бердянськ, а також приватизацію ще трьох портів, пише Інтерфакс-Україна.

"Нині ми опрацьовуємо можливість передання в концесію портів Чорноморськ і Бердянськ, а також приватизацію трьох портів додатково", - сказав він на брифінгу у Відні з канцлером Австрії Себастьяном Курцом.

Зеленський також звернув увагу на проект продовження широкої залізниці від Ужгорода через територію Словаччини до Відня. "Цей маршрут значно спростить і прискорить транзит товарів із країн Азії до Австрії та країн ЄС", - зазначив він.

Детінізація і збільшення оборотних коштів: навіщо Україні знижувати ПДВ в АПК

Зниження ставки ПДВ для аграрного сектора збільшує число платників податків і суми податкових відрахувань. Європейські країни успішно використовують цей інструмент для підтримки національних економік, в тому числі в період коронакризи.

Багато країн ЄС зберігають досить низькі ставки ПДВ — на рівні 7-11%. При цьому дотують сільське господарство і в зв’язку з кризою надають виробникам додаткові податкові преференції. Наприклад, уряд Німеччини знизив ПДВ з 19% до 16% на всі товари терміном на півроку — до грудня 2020 року. Таким чином в країні намагаються стимулювати споживання і підтримати галузі, які найбільш постраждали від пандемії.

У Латвії з початку 2018 року триває податковий експеримент для виробників сільгосппродукції — ставку ПДВ знизили з 21% до 5%. Уже за перші півроку число платників податків збільшилась на 4%, а оборот грошей в овочівництві і плодівництві — на 9%. Такий режим діє до кінця 2020 року. На думку економіста інвестиційного департаменту FAO Андрія Ярмака, зниження ставки ПДВ стимулює детінізацію агровиробництва: “Легалізація розрахунків і доходів істотно спростить ведення бізнесу та знизить його ризики. Крім того, спроститься доступ до фінансування”.

Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді. Українські аграрії і профільні асоціації неодноразово закликали депутатів прискорити його розгляд.

Зокрема, закон № 3656 пропонує знизити ПДВ з 20% до 14% на велику рогату худобу і живих свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, сурепки, ріпаку, соняшнику, насіння і плоди інших олійних культур.

Очікується, що законопроект стимулює детінізацію АПК, створить рівні податкові умови для агровиробників, дозволить їм збільшити витрати на оновлення техніки і розвиток господарств. Цей крок покликаний трохи компенсувати втрату обігових коштів в результаті скасування спецрежиму ПДВ в 2017 році.

Джерело: УНН

Ваш вибір 'Подобається'.