На Хмельниччині у громадянки білорусі конфіскували земельні ділянки

На Хмельниччині у громадянки білорусі конфіскували земельні ділянки
Фото: з відкритих джерел

У державну власність повернуть дві земельні ділянки в Хмельницькій області, які отримала у спадок громадянка білорусі.

Про це повідомили у Хмельницькому апеляційному суді, передає “Еспресо.Захід“.

Земельні ділянки площею 1,2697 га та 0,047 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розташовані на території Кам’янець-Подільського району. Білоруска отримала їх в спадок від жителя Хмельниччини у 2019 році.

“У позові прокурор вказав, що перебування у її приватній власності цих земельних ділянок суперечить ст.ст. 13, 14, 41 Конституції України, ст. ст. 80, 81, 145 Земельного кодексу України, позаяк землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню. Оскільки громадянка рб їх не відчужила, уважав, є підстави для конфіскації землі у власність держави”, – йдеться у повідомленні.

На думку судді, позовні вимоги прокурора обґрунтовані. Про відсутність у неї наміру виконати обов`язок щодо відчуження оспорюваної землі, на думку суду, також свідчить факт передачі її в оренду на 10 років місцевому агротовариству.

“Враховуючи, що (громадянка білорусі) не дотрималась передбаченої земельним законодавством процедури щодо відчуження набутих земельних ділянок сільськогосподарського призначення протягом року, такі земельні ділянки підлягають конфіскації за рішенням суду”, – йдеться у рішенні.

Перегляди: 86
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-hmelnychchyni-u-gromadyanky-bilorusi-konfiskuvaly-zemelni-dilyanky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати