На вартість українського зерна більше всього впливає логістика

На вартість українського зерна більше всього впливає логістика
Фото: з відкритих джерел

Якщо після 15 вересня не зміниться ситуація з блокуванням українського агроекспорту, а новий врожай зернових в Україні виявиться на рівні оновлених прогнозів Міністерства аграрної політики, то ситуація з цінами буде залежати більше від логістики, аніж від безпосередньо врожайності. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив економіст Андрій Новак.

«Все буде залежати від динаміки прориву зернової блокади та від альтернативних шляхів – зокрема залізничних, над якими також працюють. В цілому ситуація буде залежати більше від логістики, ніж від безпосередньо урожайності, яка у нас буде у цьому році», – вважає експерт.

На його думку, якщо блокування українського агроекспорту буде продовжуватися, утвориться перенасичення внутрішнього ринку, що «в принципі повинно призвести до незначного, але зниження цін на внутрішньому ринку – і на зерно, і на всі продукти переробки зерна: борошно, макаронні і хлібобулочні вироби».

«Але в будь-якому випадку внутрішній український ринок буде насичений й перенасичений продукцією. І не те що дефіциту не має бути – надлишок буде великий. Й кожна аграрна компанія буде приймати рішення, чи все ж таки максимально віддавати свою продукцію на внутрішній ринок, чи шукати шляхи для експорту, який з фінансової точки зору вигідніший», – резюмував економіст Андрій Новак.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-vartist-ukrayinskogo-zerna-bilshe-vsogo-vplyvaye-logistyka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати