Найбільший у світі інвестбанк допоможе НІБУЛОНу реструктуризувати борги

Найбільший у світі інвестбанк допоможе НІБУЛОНу реструктуризувати борги
Фото: з відкритих джерел

«НІБУЛОН» найняв найбільший у світі незалежний інвестиційний банк Lazard для аудиту компанії та реструктуризації боргів.

Про це Latifundist.com стало відомо з двох джерел на банківському ринку.

Таке рішення, за даними джерел, компанія прийняла півтора місяця тому, після трагічної загибелі засновника та гендиректора холдингу Олексія Вадатурського. Наразі компанією управляє син засновника, голова наглядової ради Андрій Вадатурський.

Загальна сума заборгованості компанії фінансовим установам, включаючи Міжнародну фінансову корпорацію та ЄБРР, складає біля $500 млн. Ця сума не включає торгове фінансування, яке, за нашими даними, становить дещо більше $100 млн.

«‎Рішення найняти Lazard робиться для підвищення довіри нейтральній стороні, яка вивчає стан компанії і пропонує варіанти реструктуризації боргів. Певним чином це медіатор, який допомагає знайти правильне рішення між кредиторами і позичальником. Ми позитивно оцінюємо це рішення», — розповідає представник одного з банків-кредиторів «НІБУЛОН».

Після аудиту будуть сформовані пропозиції для кредиторів. Останні з високою ймовірністю об’єднаються у комітет кредиторів, який, у свою чергу, аналізуватиме ці пропозиції. Щоправда, окремі фінустанови можуть шукати рішення не в межах комітету, а в індивідуальному порядку.

«‎Такі реструктуризації не проходять просто. У цьому випадку ми маємо велику кількість кредиторів, кожен з яких має свій інтерес. Хтось хоче отримати якусь частину зараз і вийти, хтось — готовий почекати», — уточнює банкір.

Latifundist.com звернувся до компанії «НІБУЛОН» за коментарем щодо планів по реструктуризації боргів.

«‎В умовах логістичного колапсу, коли каботаж заблокований, логістика захмарна, понад 10 філій в окупації та майже 2500 працівників постраждали від війни, ми будуємо нові маршрути експорту та зменшили кредитний портфель на кілька сотень млн доларів. Ми переконані, що реструктуризація залишку в інтересах усіх, адже кредитори отримають можливість отримати борги у прогнозовані нововстановлені терміни, а ми продовжимо реалізовувати програми ООН із продовольчої безпеки світу та матимемо передих для старту з новою силою», — заявив заступник генерального директора із взаємодії з органами влади Михайло Різак.

Довідково: Lazard — це найбільший у світі незалежний інвестиційний банк, який спеціалізується на фінансовому консультуванні та управлінні активами переважно для інституційних клієнтів.

У 2015 році Україна наймала Lazard як консультанта для реструктуризації держборгу.

У 2017 році послугами компанії користувався «Нафтогаз України», щоб перевірити доцільність продовження проекту з розвідкою, розробкою і видобуванням вуглеводнів у Єгипті.

Джерело: Latifundist.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/najbilshyj-u-sviti-investbank-dopomozhe-nibulonu-restrukturyzuvaty-borgy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати