Найбільший в Європі зерновий залізничний термінал побудували на українсько-румунському кордоні

Найбільший в Європі зерновий залізничний термінал побудували на українсько-румунському кордоні
Фото: з відкритих джерел

Grampet Group, лідер приватних залізничних вантажних перевезень у Румунії, оголосив про завершення будівництва та початок випробувань найбільшого перевантажувального терміналу для перевалки сільгосппродукції в Європі, інвестиції в який становили EUR10 млн, повідомляє Forbes Romania.

Згідно з повідомленням, термінал розташований у Дорнеште (повіт Сучава), на кордоні з Україною, і є стратегічним пунктом зі спрощення руху вантажів до порту Констанца.

“Румунія відіграє важливу роль у роботі коридорів солідарності, створених країнами-членами ЄС для полегшення транспортування вантажів з України. Після початку війни залізничні оператори групи Grampet зробили значний внесок у нормалізацію руху та відновлення основних коридорів на осі Північ-Південь, забезпечивши перевезення понад 1,5 млн тонн вантажів з України”, – розповів президент Grampet Group Груя Стойко.

Термінал надає змогу транспортувати 240 тис. тонн зерна на місяць. Його проєктна потужність становить 3 млн тонн зерна на рік. Комплекс оснащений станцією навантаження вагонів (завдовжки 128 м) і станцією розвантаження (завдовжки 120 м), що надають змогу одночасно завантажувати/розвантажувати 8 вагонів. Устаткування аналогічне обладнанням терміналів морських і річкових портів, що дає змогу транспортувати продукцію без втрати якості та з максимальною продуктивністю – 500 тонн/год.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/najbilshyj-v-yevropi-zernovyj-zaliznychnyj-terminal-pobuduvaly-na-ukrayinsko-rumunskomu-kordoni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати