Найбільший вітчизняний агрохолдинг планує збільшити свій земельний банк у 2,4 рази

Найбільший вітчизняний агрохолдинг планує збільшити свій земельний банк у 2,4 рази
Фото: з відкритих джерел

“Кернел”, одна з найбільших українських аграрних груп, має намір до 2026 року збільшити обсяги переробки насіння соняшнику до 6 млн тонн на рік, тоді як в 2021 фінансовому році (ФР, липень-2020 червень-2021) їх переробка на потужностях агрохолдингу склала 3,2 млн тонн, також виробник олії планує збільшити експорт зернових до 15 млн (в 2021 ФР – 8 млн тонн).

Відповідну заяву засновника і голови ради директорів Андрія Веревського про стратегію розвитку групи компаній до 2026 року ( “Стратегія-2026”) оприлюднено в звіті “Кернел” за 2021ФР, передає БізнесЦензор.

“Новий план дій на наступні п’ять років включає амбітні цілі щодо досягнення обсягів щорічної переробки насіння соняшнику на рівні 6 млн тонн і 15 млн тонн зерна на експорт з України”, – заявив Веревський.

За його даними, “Кернел” також хоче збільшити свій земельний банк на 700 тис. га (зараз має в обробітку 506 тис. га).

“Зростання буде відбуватися переважно за рахунок розширення шляхом злиття і поглинань, а не з нуля, що було наріжним каменем” Стратегії-2021 “. Наша географічна спрямованість залишається незмінною – 100% запланованих інвестицій будуть спрямовані виключно в Україну”, – зазначає Веревський в щорічному звіті.

Він також нагадав, що в ході реалізації попереднього п’ятирічного плану розвитку – “Стратегії-2021”, “Кернел” став найбільшою в Чорноморському регіоні компанією з експорту Soft Commodities (товари, відмінні від металів, торгівля якими ведеться на ф’ючерсних ринках, до них відносяться кава , зерно, картопля та цукор). Крім того, за вказаний період агрохолдинг інвестував більш ніж $ 1 млрд в нові проекти і проекти M & A в Україні.

“Кернел” – великий виробник і експортер соняшникової олії, що працює в виробництві, експорті та внутрішніх продажах соняшникової олії, рослинництві, експорті зернових культур, надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і в портових терміналах.

Найбільшим співвласником “Кернел” через Namsen Ltd є Андрій Веревський з часткою 39,97%. Cascade Investment Fund (Кайманові острови), бенефіціаром якої виступає екс-депутат парламенту України Віталій Хомутинник, володіє 4,99% акцій “Кернела”.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/najbilshyj-vitchyznyanyj-agroholdyng-planuye-zbilshyty-svij-zemelnyj-bank-u-24-razy
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати