Найбільший вітчизняний агрохолдинг планує збільшити свій земельний банк у 2,4 рази

Найбільший вітчизняний агрохолдинг планує збільшити свій земельний банк у 2,4 рази
Фото: з відкритих джерел

“Кернел”, одна з найбільших українських аграрних груп, має намір до 2026 року збільшити обсяги переробки насіння соняшнику до 6 млн тонн на рік, тоді як в 2021 фінансовому році (ФР, липень-2020 червень-2021) їх переробка на потужностях агрохолдингу склала 3,2 млн тонн, також виробник олії планує збільшити експорт зернових до 15 млн (в 2021 ФР – 8 млн тонн).

Відповідну заяву засновника і голови ради директорів Андрія Веревського про стратегію розвитку групи компаній до 2026 року ( “Стратегія-2026”) оприлюднено в звіті “Кернел” за 2021ФР, передає БізнесЦензор.

“Новий план дій на наступні п’ять років включає амбітні цілі щодо досягнення обсягів щорічної переробки насіння соняшнику на рівні 6 млн тонн і 15 млн тонн зерна на експорт з України”, – заявив Веревський.

За його даними, “Кернел” також хоче збільшити свій земельний банк на 700 тис. га (зараз має в обробітку 506 тис. га).

“Зростання буде відбуватися переважно за рахунок розширення шляхом злиття і поглинань, а не з нуля, що було наріжним каменем” Стратегії-2021 “. Наша географічна спрямованість залишається незмінною – 100% запланованих інвестицій будуть спрямовані виключно в Україну”, – зазначає Веревський в щорічному звіті.

Він також нагадав, що в ході реалізації попереднього п’ятирічного плану розвитку – “Стратегії-2021”, “Кернел” став найбільшою в Чорноморському регіоні компанією з експорту Soft Commodities (товари, відмінні від металів, торгівля якими ведеться на ф’ючерсних ринках, до них відносяться кава , зерно, картопля та цукор). Крім того, за вказаний період агрохолдинг інвестував більш ніж $ 1 млрд в нові проекти і проекти M & A в Україні.

“Кернел” – великий виробник і експортер соняшникової олії, що працює в виробництві, експорті та внутрішніх продажах соняшникової олії, рослинництві, експорті зернових культур, надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і в портових терміналах.

Найбільшим співвласником “Кернел” через Namsen Ltd є Андрій Веревський з часткою 39,97%. Cascade Investment Fund (Кайманові острови), бенефіціаром якої виступає екс-депутат парламенту України Віталій Хомутинник, володіє 4,99% акцій “Кернела”.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/najbilshyj-vitchyznyanyj-agroholdyng-planuye-zbilshyty-svij-zemelnyj-bank-u-24-razy
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН