Насіннєве виробництво в Ristone Holdings: розвиваємо своє, а не купуємо імпортне

Насіннєве виробництво в Ristone Holdings: розвиваємо своє, а не купуємо імпортне

З кожним роком вибір посівного матеріалу стає все більш відповідальним для аграрія. Клімат та погодні умови – непередбачувані, тому вкрай важливо садити насіння, які будуть стійкими до засух, адаптованими до нашої зони. Команда Ristone Holdings вважає розвиток насіннєвого виробництва одним зі своїх пріоритетів, оскільки в структурі багатопрофільного холдингу власний якісний насіннєвий фонд – ця перша щабель до високих врожаїв і, в підсумку, економічних результатів.

Своє проти імпортного

Сьогодні на українському ринку широко представлені іноземні насіннєві виробники з Німеччини, Нідерландів, Франції. У нас в свідомості склалася стійка думка, що все європейське апріорі краще вітчизняного. Але у випадку з насінням наш досвід показує, що це не так. Як мінімум, в категорії ранніх зернових українське насіння точно виграє в питаннях якості. Український насіннєвий матеріал має хороший продовольчий потенціал, в той час як з Європи часто постачають насіння фуражного призначення.

У структурі холдингу за насінницький напрямок відповідає ТОВ «Агрофірма ім. Горького». Зараз насіння тут вирощуються на площі в 360 га. Агрофірма є базовим господарством Одеського селекційно-генетичного інституту. Також вона співпрацює з Київським інститутом фізіології рослин і генетики НАН України, Донецькою дослідною станцією, іншими шанованими селекційними інститутами країни.

У розвитку власного насіннєвого виробництва як альтернативи покупці імпортного насіння ми бачимо відразу кілька переваг:

1. Адаптованість. Насіння виробляються в тому ж регіоні, де потім будуть засіватися. Вони вже адаптовані до нашого клімату, що позитивно впливає на врожай.

2. Контроль якості. Ми впевнені в якості своєї продукції, оскільки контролюємо її на всіх етапах виробництва. Відповідно, захищені від неприємних сюрпризів з невдалою партією насіння.

3. Економія. Виробництво власного насіння істотно знижує собівартість вирощування культур. І якщо порівнювати з імпортними аналогами, українське насіння коштує дешевше.

– Імпортне насіння набагато дорожче нашого. Наприклад, українське можна придбати приблизно за 14-16 тис. грн за тонну, а імпортне коштуватиме від 20 до 40 тис. У минулому році ми вирішили провести експеримент і посіяли 10 імпортних сортів з Австрії, Німеччини, США, Канади. Вирішили порівняти з нашими. Результат виявився приблизно однаковим – з різницею +/- 5 центнерів з гектара. А ціна відрізняється в рази. – розповідає координатор насінницькій напрямки Василь Полюшко.

Стандарти якості насіннєвого виробництва в Ristone Holdings

Для нас якість насіннєвого матеріалу – на першому місці. Адже наші ж власні підприємства і будуть потім цим матеріалом користуватися. Від цього безпосередньо залежить той економічний результат, який ми отримаємо після збору врожаю.

За якістю і чистотою насіння в агрофірмі ім. Горького стежать на кожному етапі виробництва, починаючи з його посіву. Щоб сорти не змішувалися, між ділянками залишають розділову лінію в 2 метри. Більш того, поділяють навіть посіви одного сорту, але різного типу – еліту і супереліту.

Перед посівом кожного нового сорту машини, які привозять насіння на поле, і сівалки ретельно продуваються компресором, щоб не допустити змішування сортів. Таких же принципів дотримуються і під час збирання насіння – комбайни і інша техніка, яка бере участь в збиральних роботах, ретельно очищається і продувається після кожного сорту.

В процесі вирощування рослин ретельно стежать за благополуччям навколишнього середовища: посіви обробляються необхідними захисними засобами, проводяться сортові прополки, що виключають наявність на полі сторонніх рослин або домішок. На такому полі хвороби і шкідники виключені, що регулярно підтверджують державні апробатори, які контролюють стан полів.

Щоб отримати більш якісне і сильне насіння, посів здійснюється після добрих попередників – це однорічні трави або горох. Іноді засівають після кукурудзи на силос, яка забирається досить рано і дає можливість підготувати поле до майбутнього посіву.

Найважливіший етап виробництва насіння – це заводське калібрування. На заводі не менш ретельно стежать за сортовою чистотою: після кожного сорту проводиться очистка лінії, навіть співробітники не можуть переходити з однієї лінії на іншу. На підприємстві діє своя лабораторія, яка перевіряє чистоту і якість насіння, щоб не було щуплої і битої сировини. Крім власної перевірки, все насіння також піддається перевірці державного інспектора. З кожної партії береться проба, вона відправляється в Дніпропетровську лабораторію, де її перевіряють на 4 основні показники: це схожість, чистота, енергія і маса тисячі насінин. До речі, за останнім показником ТОВ «Агрофірма ім. Горького» перевершує конкурентів: МТС тут досягає 45-50 г, в той час як у конкурентів в середньому 35-40 г.

– За 13 років моєї роботи насіннєводом не було ще жодної скарги на нашу продукцію. – резюмує Василь Полюшко. – Ми все робимо чітко, прозоро, нічого не приховуємо, весь виробничий процес офіційно перевіряється, а наша продукція має державні сертифікати якості – сортової і посівної.

Результати-2020

Цього року насіннєводи АФ ім. Горького в черговий раз підтвердили свій професіоналізм, заготовивши понад 1700 т насіння озимої пшениці з середньою врожайністю 65 ц / га.

Всупереч не найбільш сприятливим погодним умовам підприємство отримало гарну врожайність як по основних сортах – Ліра одеська (ОСГИ) – 65,9 ц / га, Новосмуглянка (ІФРГ) – 61 ц / га, Подолянка (ІФРГ) – 60,9 ц / га, Пилипівка (ОСГИ) – 57,2 ц / га, Шестопаловка (БОР) – 72 ц / га, так і за новими, які вперше були засіяні в цьому році: сорт «Катруся» (СГИ) дав 73,9 ц / га, сорт «Магнітка» (БОР) – 71,4 ц / га.

Також агрофірма ім. Горького успішно пройшла перевірку незалежної лабораторії, і отримала підтвердження, що все зібране насіння є кондиційним і відповідає стандартам якості. Посівний матеріал перевірявся за 4 основними характеристиками – схожість, енергія, чистота, маса тисячі насінин.

Насіння АФ ім. Горького активно використовуються не тільки підприємствами Ristone Holdings, а й сторонніми агрофірмами. Придбати їх може і фермер з невеликим господарством і велике підприємство, оскільки насіння фасуються в невеликі мішки по 50 кг і в бігбегі по 1 т.

Використання власного насіннєвого матеріалу вже неодноразово підтверджувало свою доцільність – це одна з гарантій стабільного врожаю наших господарств і стабільного економічного становища всього холдингу, тому розвивати цей вектор ми плануємо і в майбутньому. Адже якщо дивитися на ситуацію глобально – власний якісний насіннєвий фонд – це ще й один із стовпів продовольчої безпеки країни.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nasinnyeve-vyrobnyctvo-v-ristone-holdings-rozvyvayemo-svoye-ne-kupuyemo-importne
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Квітня

    МХП впроваджує професію м’ясних сомельє для мережі «М’ясомаркет» 

    Одеська хлібобулочна компанія отримала грант від держави майже на 7 млн гривень

    Сподобалось навіть принцу: в ЕС вперше дегустували м’ясо із клітин

    Ірак стає важливим ринком збуту для українського яблука

    Десятки підприємств України експортують молочні товари в ЄС, що свідчить про їх якість і безпечність

    Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі вичерпання запасів та переходу трейдерів на новий урожай

    Українське продовольство: європейський ринок утримали, хоча без експортних обмежень не обійшлося

    Україні у складі ЄС буде значно простіше працювати на ринках Африки

    Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

    Міністра аграрної політики Миколу Сольського звільнили з-під варти під заставу

    БІЛЬШЕ НОВИН