Німецька кукурудза, французька картопля: аграрії засівають землю насінням з Європи

Німецька кукурудза, французька картопля: аграрії засівають землю насінням з Європи
Фото: з відкритих джерел

У тилу фермери намагаються засадити кожен клаптик родючої землі, а їхні колеги з-за кордону допомагають насінням.

Прикарпатську землю засівають німецькою кукурудзою, французька картопля, голландськими квітами. Місцеві аграрії до останнього не вірили у те, що колеги з-за кордону допоможуть насінням, але підтримка, надійшла вчасно.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Так, імпортними зернятами фермер з Коломийщини Василь Червінський засіяв вже 20 гектарів – майже половину своїх полів.

“Ми в основному посіяли цю кукурудзу для кормів, бо утримуємо ВРХ і ця кукурудза буде більше використовуватися на корма, на силос”, – розповідає чоловік.

Насіння  не купував – це гуманітарна допомога. Німецькі аграрії як можуть допомогають українським колегам і вистояти у війні, і й нагодувати співвітчизників. І їхня допомога, каже фермер, надійшла більш ніж вчасно.

“Були плани на насіння. Але стояло питання в кредиті. І поки ми чекали на ті кошти, приїхала допомога. Наразі ми ще не отримали кредит”, – ділиться фермер.

Гуманітарним насінням засіють майже 900 гектарів. Аграрії кажуть –  замінили кукурудзою сою – адже її експорт поки неможливий через заблоковані росіянами порти. З нового врожаю матимуть не лише корм для худоби, але й олію та крупу.

“Кукурудза чим приваблива – що її можна збирати довший період часу. Навіть були випадки, що окремі підприємства збирали у січні. Це насіння дає високий врожай, краще переносить впливи природніх факторів”, – пояснює в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської  ОВА Степан Вінтонович.

А на Волині тим часом садять французьку картоплю.

Фермер Володимир Шегедин на картоплі добре знається. У своєму господарстві має більше сімдесяти сортів. Але з французькою зіткнувся вперше.   На вигляд, каже – вона наче золото.

Фермер отримав дві з половиною тони елітної французької картоплі. І каже, хоч це і небагато, в умовах  повномасштабної війни – безцінне.

“Я би в цьому році еліти сорти не купував би. Кажу зразу. Бо фінанси обмежені. Все треба купити. Все подорожчало. Це такі проблеми у всіх однакові”, – зізнається чоловік.

Німецьку кукурудзу та французьку картоплю на українських полях садять лише з думками про перемогу. І вона – сподіваються люди – буде значно швидше, ніж новий урожай.

А невдовзі до допомоги українцям доєднаються і Нідерланди – звідти планують відправити гуманітарне насіння лілій. А разом з ним подарувати українцям красу і гарний настрій. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nimeczka-kukurudza-franczuzka-kartoplya-agrariyi-zasivayut-zemlyu-nasinnyam-z-yevropy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати