178171
182818

Обвал нафтових котирувань тисне на ціни рослинних олій

Черговий обвал нафтових котирувань посилює тиск на ціни пальмової олії, які дуже сильно залежать від попиту на автомобільне пальне. Це, в свою чергу, опускає ціни на соєву та соняшникову олію.

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора впали на 2,8% до найнижчого за 9 місяців рівня 2018 рінггитів/т або 463,59 $/т.

Прогнози збільшення виробництва пальмової олії в Малайзії підтверджуються. За даними Асоціації переробників пальмової олії, за 25 днів квітня виробництво виросло в порівнянні з відповідним періодом березня на 27,9%. Проте експорт за цей період збільшився лише на 8,8% до 866,2 тис т.

Ф’ючерси на соєву олію в США вчора впали на 2% до 560 $/т, внаслідок чого премія відносно пальмової олії виросла до найвищого з жовтня рівня – 96 $/т.

Ціни пропозицій української соняшникової олії залишаються на рівні 685-700 $/т FOB для поставок у червні – вересні, проте попит дуже низький. Премія для соняшникової олії відносно пальмової та соєвої різко виросла та перевищила 100 $/т, що не властиво олійному ринку. Найближчим часом це зменшить попит на дорогі олії на користь дешевшої пальмової.

Активна сівба соняшника в Україні та Росії, де планують посівні площі під ним збільшити на 5-10%, вже з травня буде тиснути на ціни соняшникової олії з насіння майбутнього врожаю.

Станом на 23 квітня в Україні соняшником засіяно 3,2 млн га або 52% від прогнозу, в Росії – 1,5 млн га або 18,2% від прогнозу. Опади в наступні 5-7 днів покращать зволоженість ґрунту та збільшать потенціал майбутнього врожаю.

Ціни на соєву олію в Аргентині знизилися до 560 $/т FOB Up River, проте їх підтримало зниження до найнижчого за 50 років показника рівня води в річці Парана, якою сільгосптовари доставляють до експортних портів країни.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Тваринники вимагають від уряду скасувати сплату ПДВ за тварин, які загинули через захворювання

Через “слабкі місця” у податковому законодавстві сьогодні виробники продукції тваринництва мають платити ПДВ навіть за тих тварин, що померли від хвороб. В умовах поширення таких небезпечних високопатогенних захворювань як африканська чума свиней, пташиного грипу та ін. це призводить до значних додаткових збитків для підприємств, що постраждали від спалахів вірусів.

З метою покращити ситуацію в галузі та зменшити навантаження на тваринників, профільні асоціації (Асоціація “Свинарі України”, Асоціація “Союз птахівників України”, Українська корпорація по виробництву м’яса на промисловій основі “Тваринпром”, Асоціація виробників молока) звернулися до уряду з пропозицією скасувати нарахування ПДВ на мертвих тварин.

“Окрім того, що більша частина витрат, пов’язаних із ліквідацією спалаху, лягає на плечі виробника, його також зобов’язують сплатити ПДВ на знищене через форс-мажорну ситуацію поголів’я! Так, Податковий кодекс України (ПКУ) не містить чіткої норми щодо нарахування ПДВ у випадку форс-мажорної ситуації, в тому числі у випадку вимушеної ліквідації активів в умовах спалаху особливо небезпечного вірусу/хвороби. При цьому, ДПС України тлумачить положення ПКУ так: знищення основного стада внаслідок дії обставин непереборної сили не оподатковується ПДВ, а знищення товарного стада — зобов’язане оподаткуватись ПДВ. Логіка такого тлумачення положень ПКУ є незрозумілою і не відповідає основним засадам оподаткування викладеним в ПКУ”, – йдеться у зверненні.

Джерело: Meat-Inform

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна експортувала вже майже 50 мільйонів тонн зерна

Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК України за даними Дермитслужби.

З початку 2019/2020 МР (МР; почався 1 липня 2019 р.) по 28 квітня поточного року Україна експортувала 49,995 млн тонн зерна та зернобобових, що на 7,72 млн т більше, ніж за аналогічний період минулого МР. У тому числі було експортовано 15,58 млн тонн пшениці (на 4,55 млн. т більше), 3,69 млн т ячменю (на 1,26 млн т більше), 29,82 млн т кукурудзи (на 1,97 млн т більше).

Експорт борошна за вказаний період збільшився на 51,4 тис. т - до 301,3 тис. т."Кернел" вперше завантажив танкер соняшниковою олією одночасно з причалу і з води

Як пише ЦТС, таку інформацію сьогодні підтвердили в компанії.

У завантаженні судна Hulda Maersk брав участь річковий танкер UBC Amosov компанії United Barge Company. У "Кернел" сьогодні уточнили, що UBC Amosov виконав три рейси з терміналу " Ніка-Тера до причалу Дніпро-Бузького порту. Тут за допомогою спеціальних рукавів на Hulda Maersk було подано 8 тис. т олії. Решта 27 тис. т були завантажені з причалу.

"Технологія перевалки з борту на борт - не нова, але знакова для нас саме в наливні вантажі. Це перший проект, який ми втілили разом з нашими партнерами. Нове річкове судно забезпечила компанія United Barge Company. Команда Ніка-Тери максимально сприяла нам, швидко завантаживши всі три рейси UBC Amosov, а також допомогла розробити індивідуальний план швартовних операцій. При цьому перевантаження в портах координував судовий агент Stark Shipping. Зараз розглядаємо можливість подальшого використання наливних барж. Такий спосіб завантаження може бути ефективним з точки зору фрахту. Він дає можливість для оптимальної утилізації великих морських танкерів та їх завантаження до повної опади у неглибоких портах, за рахунок чого скорочуються витрати на морську логістику", - прокоментував головний трейдер олії і шроту "Кернел" Андрій Паладій.

Ваш вибір 'Подобається'.


Продовольчий ринок країни стабільний та прогнозований - Мінекономіки

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства здійснює щоденний моніторинг експорту зерна, та загалом констатує стабільну ситуацію на продовольчому ринку країни, повідомляє УНН.

“З метою недопущення створення дефіциту продовольчих товарів на внутрішньому ринку та оперативного реагування на ситуації Мінекономіки проводить щоденний моніторинг експорту зерна, у тому числі пшениці”, — зазначає заступник міністра Тарас Висоцький.

Загалом продовольча ситуація в країні залишається контрольованою та прогнозованою.

“Відповідно до узагальненої оперативної інформації, отриманої від багатьох торговельних мереж, на сьогодні торговельні мережі забезпечені товарами всіх категорій у повному обсязі та мають достатню кількість товарних залишків для забезпечення споживчого попиту у разі його збільшення. Питання наявності продукції на внутрішньому ринку вирішується шляхом діалогу між виробниками і торговельними мережами”, — інформують в Мінекономіки.

Україна відповідає оптимістичному рівню продовольчої безпеки, наголошують посадовці.

“Потреба внутрішнього ринку в основних продуктах харчування забезпечується в достатньому обсязі, що відповідає оптимістичному рівню продовольчої безпеки, рекомендованому Продовольчою сільськогосподарською організацією ООН, та дозволяє формувати потужну базу для аграрного експорту”, — констатує Висоцький.

Ваш вибір 'Подобається'.


Ринки повертаються: уряд підтримав рішення

Про це написав у Telegram-каналі Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Робота продовольчих ринків під час пандемії має регламентуватися чіткими санітарними нормами. Сьогодні уряд підтримав критерії, розроблені МОЗ та Мінекономіки, які дають змогу ринкам відновити свою діяльність”, — написав Шмигаль.

З його слів, основною умовою роботи продовольчих ринків є рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог.