Огірки до новорічного столу українцям “влетять в копійочку”

Огірки до новорічного столу українцям “влетять в копійочку”
Фото: з відкритих джерел

Перебої з постачанням турецького огірка цього тижня призвели до помітного скорочення обсягів цієї продукції на українському ринку, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Також свою роль у стрімкому зростанні цін як на місцевий, так і на імпортний огірок зіграло наближення новорічних свят. За словами ключових гравців ринку, з початку тижня попит у даному сегменті є просто ажіотажним.

Ціна на місцевий тепличний огірок на даний момент становить 60-70 грн/кг ($2,21-2,57/кг), що в середньому на 22% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. При цьому реалізацію цієї продукції на сьогоднішній день ведуть лише поодинокі українські комбінати, і практично весь обсяг місцевого огірка відвантажується в роздрібні мережі.

Експерти зазначають, що зростання цін на цю продукцію продиктоване як передноворічним ажіотажем, так і обмеженою пропозицією огірка. Більшість українських комбінатів вже завершили сезон продажу, а постачання із зовнішнього ринку, зокрема з Туреччини, є досить нестабільним. Так, сьогодні ціна на імпортний огірок стартує від 50 грн/кг ($1,84/кг), що в середньому на 33% дорожче, ніж тижнем раніше.

Зазначимо, що сьогодні ціна на тепличний огірок в Україні вже фактично відповідає ціновому рівню минулого року. При цьому трейдери не виключають, що підвищувальна цінова тенденція в даному сегменті збережеться протягом усіх свят, оскільки постачання тепличного огірка з Туреччини не повною мірою покриває сьогоднішній попит у даному сегменті.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ogirky-do-novorichnogo-stolu-ukrayinczyam-vletyat-v-kopijochku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати