“Нищити зерно – тяжкий гріх”: Папа Римський закликав РФ відновити “зернову угоду” та засудив обстріли українських портів

“Нищити зерно – тяжкий гріх”: Папа Римський закликав РФ відновити “зернову угоду” та засудив обстріли українських портів
Фото: з відкритих джерел

Папа Римський Франциск 30 липня закликав росію відновити дію чорноморської зернової угоди, яка дозволяла Україні експортувати зерно зі своїх морських портів, попри війну.

«Я звертаюся до моїх братів, влади російської федерації, щоб Чорноморська ініціатива була відновлена, і зерно могло транспортуватися безпечно», – сказав Франциск під час послання в неділю.

Він також заявив, що знищувати зерно – гріх.

“Не припиняймо молитися за Україну, де війна нищить все, також і зерно. Це тяжка образа Бога, бо зерно – це Його дар, щоби прогодувати людство. Й волання братів і сестер, які страждають від голоду, підноситься аж до неба”, – сказав Папа Римський.

Чому зупинилася робота “зернової угоди”

17 липня 2023 року росія заявила про вихід із “зернової угоди”, поставивши світову продовольчу безпеку під загрозу. Офіс ООН у Стамбулі отримав письмове повідомлення від Росії про це.

Незважаючи на те, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вважав, що “зернова угода” продовжить функціонувати, вночі 19 липня рф атакувала зернові термінали та портову інфраструктуру в портах “Одеса” та “Чорноморськ”.

москва стверджує, що нібито повернеться до “зернової угоди”, але за умови, що її домовленості щодо рф буде виконано. Проте в ООН пропонували виконати деякі її вимоги, але країна-агресорка відмовилась.

Україна працює на продовженням роботи “зернового коридору”

москва почала погрожувати власникам суден, які вивозили зерно з українських портів. В США підтвердили, що росія може атакувати цивільні судна в Чорному морі, залучені до перевезення продовольства, і звинуватити в цьому Україну.

Водночас відомо, що компанії-власниці кораблів готові й надалі використовувати Чорноморський коридор для постачання зерна, якщо на це будуть згодні Україна й Туреччина.

Крім того, Україна має альтернативний план продовження експорту агропродукції. Йдеться про те, щоб розширити пропускну спроможність Дунайського регіону і збільшити можливості з перевалки там. Крім того, триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу й сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією.

Джерело: news.liga.net

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/papa-rymskyj-zaklykav-rf-vidnovyty-zernovu-ugodu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати